По думите на Атанас Зафиров все още няма дата и място за срещата
БСП е излъчила представители за контактна преговорна група, която е упълномощена да участва в преговорите за съставяне на правителство, инициирани от ГЕРБ-СДС по първия мандат.
Това стана ясно след заседание на пленума на БСП, предаде на БГНЕС.
В контактната група влиза ръководството на парламентарната група на коалицията в НС.
На масата за преговори БСП сяда с редица мерки - прекратяване на процедурата по избор на главен прокурор, възобновяване на строителството на АЕЦ "Белене", както и други пакети мерки - социални, в здравеопазването и демографията на страната.
По думите на Атанас Зафиров все още няма дата и място за срещата с ГЕРБ, но е добре "първите две политически сили да седнат на масата, и чак тогава - БСП".
От БСП категорично отказват да водят преговори с ДПС - Ново начало, тъй като формацията на Пеевски настоявала за нови избори.
Очаквайте подробности.
Още от България
Срещу собственика на делтапланера, с който загина турист, са подавани сигнали от 10 години
Човекът, управлявал машината, не може да бъде определян като пилот
Защо българският Дугин не разбира, че пловдивският Альоша съвсем не е ефективна противофашистка профилактика
Не са ви виновни хората, които ви критикуват в мрежите за отвратителния ви популизъм и тежките геополитически обърквания - вие толкова можете явно
Стоянов: Без тежка техника и стрелби в бъдещата база на НАТО край Кабиле
Въпросът към министъра, отправен от депутата от „Възраждане“ Ивелин Първанов, беше мотивиран с "нарастващите опасения" на жителите в област Ямбол