5 Февруари, 2026

БСП в акция: Поискаха оставките на ръководството на ПП ГЕРБ и на Делян Добрев

БСП в акция: Поискаха оставките на ръководството на ПП ГЕРБ и на Делян Добрев

Валери Жаблянов

Левицата обвини депутатите от ГЕРБ в умишлено нарушаване на Конституцията

БСП се възползва от решението на Конституционния съд по повод правото на Делян Добрев да остане депутат, за да разиграят поредния фарс в Народното събрание, атакувайки народните представители от ГЕРБ. 

В решението на конституционалистите се посочва, че с отхвърлянето на оставката на депутата от ГЕРБ Делян Добрев парламентът е нарушение на Конституцията. Левицата реагира мълниеносно и поиска ръководството на парламентарната група да поеме политическата отговорност за това, а самият Делян Добрев - и морална отговорност.

Според зам.-председателя на парламента Валери Жаблянов това може да стане по един начин - с подаване на оставка.

В изявление, което направи депутатът от името на БСП днес, се посочва, че нарушението на Конституцията е умишлено, а не е плод на грешка или нейното непознаване. Жалбата, по която се произнесе Конституционният съд днес, бе внесена от БСП.

"Цялостната линия на ГЕРБ е за нарушаване на принципи на правова държава. БСП ще направи всичко необходимо за опазване на правовия ред на републиката", заканиха се социалистите, чийто волеизлеятел днес беше Валери Жаблянов.

Очаква се днес ПП ГЕРБ да излезе с позиция по казуса "Добрев", като вземат в предвид становището на Конституционния съд. 

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения