23 Август, 2026

Буданов: Следващата мишена на Путин е Полша, след нея e България

Кирило Буданов, снимка: EPA/BGNES

„В момента Русия се нуждае от пауза, за да възстанови силите си и да се справи с грешките си“

Русия не възприема себе си като федерация, а като империя - това заяви началникът на Главното управление на разузнаването (ГУР) към Министерството на отбраната на Украйна генерал-лейтенант Кирило Буданов, предаде Дарик.
Изявлението беше направено по време на конференция в Киев по повод третата годишнина от началото на агресивната война на Русия срещу Украйна.

„Империята, към която се стреми сегашното ръководство на Руската федерация, е по модела на Съветския съюз - но със страните от Варшавския договор“, заяви Буданов цитиран от "Киив пост".

„Следващата цел ще бъде Полша - казвам ви го директно. И няма нужда да се страхувате от това, просто трябва да сте наясно.“ - посочи той. 

„След това ще бъдат Чехия, Унгария и България“, добави Буданов.

Той отбеляза, че „в момента Русия се нуждае от пауза, за да възстанови силите си и да се справи с грешките си“.

Сподели:
Зеленски: Тръмп подкрепя идеята - да използваме Starlink за удари дълбоко в руската територия

Зеленски: Тръмп подкрепя идеята - да използваме Starlink за удари дълбоко в руската територия

Еманюел Макрон направи всичко възможно, за да обясни нашата идея и как това може да допринесе за приключването на войната, а президентът Тръмп заяви: "Добре, ще подкрепя идеята със Starlink“

Федеров посочи основната причина, която пречи да бъде сложен край на войната

Федеров посочи основната причина, която пречи да бъде сложен край на войната

Бившият министър на отбраната разпространи видеообръщение, в което заяви, че в Украйна съществува системна управленска криза и е необходимо да се проведат избори в страната

Зеленски: Предсрочните избори ще са като "цунами" - ще разцепят страната

Зеленски: Предсрочните избори ще са като "цунами" - ще разцепят страната

Социологически изследвания показват, че като кандидати за мястото на Зеленски се смятат Буданов, Залужний и Кличко

Коментари (0)