6 Април, 2026

Буданов: Удряме по Русия с 99% наше оръжие

Буданов: Удряме по Русия с 99% наше оръжие

Снимка: ЕПА/БГНЕС, АРХИВ

Журналистите на Bloomberg отбелязват, че заради украинските атаки по руски обекти от нефтената инфраструктура, Русия ще ограничи обемите на преработка на нефт поне до средата на следващата година

Почти всички удари по територията на Русия Украйна нанася със собствените си средства за поразяване. Това заяви по време на „Киевския международен икономически форум“ ръководителят на Главното управление на разузнаването Кирил Буданов, предава кореспондентът на УНИАН.

„99% от тези средства са наши“, каза той за оръжията, с които Украйна удря Русия днес.

Буданов призна, че в предишните години, когато украинците разчитаха на оръжия от партньори, се е налагало да воюват „с едната ръка вързана“ заради ограниченията върху тяхното използване.

„Това е правилното тълкуване на това, което се случваше тогава. Но сега имаме собствено производство. Да, иска се повече, винаги се иска повече. Но то съществува. И именно нашето вътрешно производство ни позволи да използваме нашите сили и средства така, както го правим. И това дава резултат“, каза Буданов.

Удари по Русия: важни новини
По-рано стана известно за атака с дронове по енергийна инфраструктура в Волгоградска област. Местните власти съобщиха, че заради удара на БПЛА електроснабдяването е спряло в населените места, прилежащи към повредената подстанция.

Журналистите на Bloomberg отбелязват, че заради украинските атаки по руски обекти от нефтената инфраструктура, Русия ще ограничи обемите на преработка на нефт поне до средата на следващата година. Но прогнозата може да бъде преразгледана, ако пристигнат „нови данни“.

Междувременно The New York Times пише, че украинските удари с дронове, макар и да не нанасят решителен удар по Русия, все пак влияят на руското общество. И дори „такъв автократ като господин Путин следи общественото мнение“.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Москва предоставя чувствителна информация на Техеран за израелската енергийна инфраструктура на фона на нарастващото напрежение в Близкия изток и риска от нова ескалация

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

По същото време на посещение в Сирия е и турският външен министър Хакан Фидан

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Унгария обвини Украйна за осуетения саботаж на газопровод в Сърбия, докато Киев отхвърли твърденията и ги определи като провокация на Москва на фона на енергийната криза в Европа