30 Април, 2026

Шефът на украинското раразузнаване призова САЩ да доставят самолети А-10 Тъндърболт

Шефът на украинското раразузнаване призова САЩ да доставят самолети А-10 Тъндърболт

Кирило Буданов

Кирило Буданов също така обещава още атаки срещу руска инфраструктура

Шефът на украинското военно разузнаване (ГУР) заяви днес, че силите на Киев планират да засилят атаките си срещу руска инфраструктура, след като ВСУ реализира серията от атаки с дрон над енергийни обекти на Русия тази година, предаде АФП.

"Броят на атаките срещу руска инфраструктура вероятно ще се увеличи", каза Кирило Буданов в пост в социалните мрежи.

"Хипотетично има план, според който всичко това се случва. Мисля, че този план може да включи всички големи критични и военни инфраструктурни обекти в Русия", посочи той.

От месеци Украйна не коментираше публично атаките с дронове и други нападения над руска територия, зад които се смяташе, че стои Киев, съобщава БНР. Но през последните месеци военните започнаха публично да поемат отговорност за серия от атаки с дронове на стотици километри отвъд фронта.

Коментарите на Буданов идват, след като висш американски дипломат предупреди, че президентът Владимир Путин може да очаква "изненади на бойното поле".

В сряда Виктория Нюланд, подсекретар в Държавния департамент, заяви в Киев увереност, че, "докато Украйна засилва отбраната си, г-н Путин ще получи няколко хубави изненади на бойното поле и че Украйна ще отбележи сериозен успех".

Кирило Буданов също така призова САЩ да доставят самолети А-10 Тъндърболт. 
Сподели:

Коментари (0)

Задържаха 15 френски граждани от пътуваща към Газа флотилия

Задържаха 15 френски граждани от пътуваща към Газа флотилия

„Нашият основен приоритет е сигурността на нашите граждани“, заяви говорителят на френското външно министерство Паскал Конфаврьо по време на пресконференция

Туарегите довършват Путин и в Африка: Русия трябва да се изтегли от Мали

Туарегите довършват Путин и в Африка: Русия трябва да се изтегли от Мали

Три години по-късно ситуацията се обръща срещу Москва, чийто имидж е накърнен от неспособността ѝ да защити военната хунта и символичния град Кидал

Доналд Тръмп вероятно е сред номинираните за Нобеловата награда за мир

Доналд Тръмп вероятно е сред номинираните за Нобеловата награда за мир

От номинираните тази година 208 са физически лица и 79 са организации, каза Кристиан Берг Харпвикен, добавяйки, че има много нови номинирани в сравнение с миналата година