7 Февруари, 2026

"Булгаргаз" обяви цените за природния газ през август

"Булгаргаз" обяви цените за природния газ през август

Очаква се цената на природния газ през август да е същата като през този месец или с незначително намаление. Това казаха от "Булгаргаз" по време на обсъждането на цените в КЕВР. 

Първоначалните разчети, правени преди около две седмици, предвиждаха 3-процентно поскъпване. Оттогава досега обаче, цените на нидерландската борса, от които зависят и нивата у нас, паднаха, посочи председателят на регулатора Иван Иванов.

"Първоначалното ни заявление предвиждаше известно увеличение. То отчиташе всъщност факта, че в първите дни на месец юли имаше повишаване на индекса ITF. Но след това, особено като започна да работи най-голямото находище в Норвегия, се възстанови на едни по-ниски нива и въпреки че в последните 3 дни имаше отново повишение, гледам, че днес сутринта то отново е под 30 евро на мегаватчас".

Окончателно решение за цените на природния газ Комисията ще вземе на 1 август, откогато те ще влязат в сила. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Сянката на корупция около Тръмп и ОАЕ: от криптоинвестиции до AI чипове

Сянката на корупция около Тръмп и ОАЕ: от криптоинвестиции до AI чипове

Шейх от Абу Даби се стреми да създаде световната столица на изкуствения интелект, затова се нуждае от чипове, които няма. За да ги получи, инвестира 500 милиона долара в компанията на Тръмп

Тръмп стяга примката с митата: заплаши страните, които търгуват с Иран

Тръмп стяга примката с митата: заплаши страните, които търгуват с Иран

С незабавно действие всяка държава, която прави бизнес с Ислямска република Иран, ще плаща мито от 25% върху всякаква търговия със Съединените американски щати

Асен Василев: Трябва да започнем дискусия как България да стане богата и развита страна

Асен Василев: Трябва да започнем дискусия как България да стане богата и развита страна

Участниците в срещата се обединиха около идеята, че трябва да се изработи дългосрочна национална стратегия за растеж на България, в която да се определят секторите с висок потенциал за растеж.