Няма пострадали
След като отвя палатки на протестиращите, силният вятър от разразилата се буря в София прекърши дърво на площада пред президентството. Няма пострадали, а екип на аварийното звено на Столичната община отстрани падналия клон от жълтите павета.
Един от неформалните лидери на протеста - Арман Бабикян, каза, че са подслушвани от властта. Като доказателство посочи, че по-рано днес е разговарял с другите двама членове на „отровното трио” за възможността по-рано днес протестиращи да затворят магистрала „Марица” към Турция, предаде БГНЕС.
След този разговор според него се забелязва повишена концентрация на полицаи по магистралата.
В страницата си във Фейсбук „отровното трио” е препоръчало на водачите на автомобили да не предприемат пътувания към Турция.
По непотвърдена информация се очаква СДВР тази нощ или утре рано сутринта да премахне новоизградените барикади.
От снощи на трите възлови кръстовища са издигнати палаткови лагери, а движението е блокирано от пейки, палети и контейнери за боклук. Протестиращите отново настояват за оставката на правителството и на главния прокурор.
По-рано днес от СДВР заявиха, че блокадите отново ще бъдат премахнати. Отговорността ще се носи от нарушителите на закона. Законът е един за всички. Това каза директорът на СДВР главен комисар Георги Хаджиев. Той подчерта, че за униформените това не е война, както е за протестиращите и няма да позволят протестиращите да окървавят демонстрацията.
Фактор
Един от неформалните лидери на протеста - Арман Бабикян, каза, че са подслушвани от властта. Като доказателство посочи, че по-рано днес е разговарял с другите двама членове на „отровното трио” за възможността по-рано днес протестиращи да затворят магистрала „Марица” към Турция, предаде БГНЕС.
След този разговор според него се забелязва повишена концентрация на полицаи по магистралата.
В страницата си във Фейсбук „отровното трио” е препоръчало на водачите на автомобили да не предприемат пътувания към Турция.
По непотвърдена информация се очаква СДВР тази нощ или утре рано сутринта да премахне новоизградените барикади.
От снощи на трите възлови кръстовища са издигнати палаткови лагери, а движението е блокирано от пейки, палети и контейнери за боклук. Протестиращите отново настояват за оставката на правителството и на главния прокурор.
По-рано днес от СДВР заявиха, че блокадите отново ще бъдат премахнати. Отговорността ще се носи от нарушителите на закона. Законът е един за всички. Това каза директорът на СДВР главен комисар Георги Хаджиев. Той подчерта, че за униформените това не е война, както е за протестиращите и няма да позволят протестиращите да окървавят демонстрацията.
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.