6 Април, 2026

Буяр Османи е новият външен министър на Северна Македония

Буяр Османи е новият външен министър на Северна Македония

Буяр Османи

Досегашният външен министър Никола Димитров става вицепремиер по европейските въпроси

Вицепремиерът по въпросите на европейската интеграция на Северна Македония Буяр Османи е бъдещият министър на външните работи на страната.

Досегашният министър на външните работи Никола Димитров ще поема поста вицепремиер по европейските въпроси.

Оливер Спасовски, който в момента е служебен премиер, ще оглави отново Министерството на вътрешните работи, а министърът на здравеопазването Венко Филипче ще запази поста си.

За министър на финансите на Северна Македония ще бъде назначен Фатмир Бесими, на икономиката – Крешник Бектеши.

Артан Груби ще получи поста вицепремиер, отговарящ за политическата система.
Очаква се досегашният председател на парламента Талат Джафери да бъде преизбран на този пост и да продължи да изпълнява функциите си.

Очаква се номинациите да бъдат потвърдени от ръководителите на двете партии СДСМ и ДСИ.
Сподели:

Коментари (0)

Иран е готов с новите правила за корабоплаване през Ормузкия проток

Иран е готов с новите правила за корабоплаване през Ормузкия проток

Държавната информационна агенция на Оман съобщи вчера, че Иран и Оман са провели разговори за облекчаване на корабоплаването през пролива, който е на практика затворен поради войната в Близкия изток

Американско-израелски удари убиха началника на разузнаването на Иранската революционна гвардия

Американско-израелски удари убиха началника на разузнаването на Иранската революционна гвардия

САЩ и Израел убиха началника на разузнаването на Иранската революционна гвардия, съобщават от Иранската революционна гвардия

Тръмп събира генерали на пресконференция, съобщава плановете си за Иран

Тръмп събира генерали на пресконференция, съобщава плановете си за Иран

 В интервю за Axios по-рано президентът на САЩ заяви: „Ако не постигнат споразумение, ще взривя всичко там"