17 Август, 2026

Буяр Османи е убеден, че РСМ ще приеме конституционните промени

Буяр Османи е убеден, че РСМ ще приеме конституционните промени
Буяр Османи

В рамките на следващите седмици

Министърът на външните работи на РСМ Буяр Османи е убеден, че процесът за конституционни промени в страната ще приключи успешно през следващите седмици.

„Процесът се движи, както виждате и САЩ, и ЕС, приветстваха решението за стартиране на процеса. Убеден, че този процес ще завърши успешно през следващите седмици и месеци.“ - заяви Османи по време на участието си в Стратегическия форум в Блед.

Той каза, че форумът е още една платформа за изпращане на послание, че трябва да се направи по-съществена стъпка за интеграцията на Западните Балкани в ЕС до 2030 г.

„Това е друга платформа, където не само ние, но и страните от Западните Балкани можем да се срещнем с Европейския съюз и да дадем посланието към по-съществена стъпка в процеса в този нов геополитически контекст. Това десетилетие трябва да бъде десетилетието на Западните Балкани. Мисля, че посланията от всички страни са такива, че Западните Балкани трябва да бъдат част от ЕС до 2030 г.“ - отбеляза Османи. /БГНЕС

Сподели:
Скандални разкрития на „Politico“ за "Росатом" поставят под въпрос унгарската  АЕЦ „Пакш две“

Скандални разкрития на „Politico“ за "Росатом" поставят под въпрос унгарската АЕЦ „Пакш две“

Изданието се позовават на автентични поверителни документи, свързани с изграждането на египетската атомна централа "Ел Дабаа", уличаващи руската компания в нарушаване на правилата за безопасност и сигурност, което поставя Петер Мадяр в сложна ситуация

Ураганът “Лала” потопи Хавай, остави 200 000 жители без ток

Ураганът “Лала” потопи Хавай, остави 200 000 жители без ток

Природната стихия засегна южните райони на острова с внезапни наводнения, определени от представители на местните власти като “невиждани досега”

ЕС ще удари Русия с нови санкции наесен - готви най-мащабния си проект

ЕС ще удари Русия с нови санкции наесен - готви най-мащабния си проект

В интервю за германския вестник “Велт” естонският премиер и върховен представител на ЕС Кая Калас посочи, че натискът трябва да продължи, докато Русия не прекрати войната си в Украйна

Коментари (0)