Има и добра новина - макар и лош бюджет (с много възможности за злоупотреби), той отговаря (поне първоначално) на условията за влизане в еврозоната
Пет притеснителни неща в бюджет 2025 г., които бяха приети след 22 часа заседание:
1. ГЕРБ и сателитните партии на Пеевски си гласуваха 7 млрд. лв. безотчетни екстра разходи под формата на държавен дълг.
2. Пак те подкрепиха идеята на Пеевски за "Лафка 2" - хранителни магазини в пощенските станции. Под камуфлажа на "грижа за хората", целта всъщност е контролиране на вота на тези, които пазаруват на вересия.
3. Управляващите си имат нов партньор - левите популисти от ДПС на Пеевски, които подкрепяха безрезервно ГЕРБ за всеки текст от закона.
4. Липсват десните, реформаторски политики в бюджет 2025. Вместо тях управляващите правят силен ляв завой, сякаш БСП на Виденов е на власт.
5. Правителството ще поеме общ нов дълг за близо 19 млрд. лв.
Има и добра новина - макар и лош бюджет (с много възможности за злоупотреби), той отговаря (поне първоначално) на условията за влизане в еврозоната.
Още от Бизнес
Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна
Той отказа да коментира слуховете, че ще се кандидатира за президент и подчерта, че остава фокусиран върху работата си в БНБ
Курсът на еврото остава стабилен
Единната валута се търгува за 1,65 долара или с минимално отстъпление от 0,01 на сто
Иранският риал удари историческо дъно от 2 млн. за долар
На 24 август министърът на финансите на САЩ Скот Бесънт обяви нова инициатива за разширяване на санкциите срещу Иран, включително чрез вторични санкции, насочени към държави и компании, търгуващи с Техеран