Министерството на финансите ще даде брифинг относно бюджетната процедура за изготвянето на план-сметка за 2025 година.
Очаква се заложеният дефицит да е до 3%.
Това е ключов показател от критериите по договора от Маастрихт, необходими за влизането на страната ни в еврозоната.
Премиерът Димитър Главчев вече заяви, че служебното правителство има готовност да представи проект за държавен бюджет за следващата година след изборите.
По думите му до края на годината критерият, свързан с инфлацията за присъединяването ни към еврозоната, трябва да бъде изпълнен, за да може да поискаме извънреден конвергентен доклад.
Още от Бизнес
Семейство Тръмп купи Лос Анжелис Лейкърс за рекордните 12,5 млрд. долара
Джошуа Кушнър е основател на фонд за рисков капитал. По-важното обаче е, че той е брат на Джаред Кушнър, зет на Доналд Тръмп
Промишленото производство у нас нарасна през юни, но бележи спад спрямо 2025 г.
Най-съществен ръст през юни спрямо предходния месец е отчетен при производството на компютърна и комуникационна техника, електронни и оптични продукти. Но в добивната промишленост е регистриран сериозен спад от 10,8%, отчита НСИ.
Енергийният министър: Договорът с "Боташ" е конфиденциален, няма да бъде публикуван
Ива Петрова подчерта, че страната разполага с достатъчно мощности, които могат да покрият потреблението независимо от критичната ситуация с нивото на Дунав