4 Февруари, 2026

Бюджетната комисия в парламента прие на първо четене удължаването на бюджета

Бюджетната комисия в парламента прие на първо четене удължаването на бюджета

Бюджетната комисия в парламента прие на първо четене удължаването на бюджета за тази година.

От ГЕРБ СДС се обявиха за промени, които биха увеличили дефицита в бюджета.

От ПП настояват да бъде внесен нов бюджет за 2023 година от служебното правителство.

Три варианта е разработило Министерството на финансите за бюджет. С дефицит от 6,5% при продължаване на настоящите политики.

"Не е коректно, ако на 15 декември има редовно правителство, то да завари приет бюджет, който да не отговаря на неговите политики", обясни служебният министър на финансите Росица Велкова.

Подкрепяме решението на Министерството на финансите, защото то продължава политиката, водена досега, каза шефът на Здравната каса Петко Салчев.

Шефът на НОИ Ивайло Иванов посочи, че ще бъдат запазени социалните плащания до приемането на следващия бюджет.

От "Демократична България" поискаха повече информация какво би станало, ако няма правителство и до май месец догодина.

"Ако бъде приет този законопроект, той може да функционира до юни-юли", обясни Велкова.

ДПС подкрепя също предложението за удължаване на бюджета.

Мария Минчева от БСК каза, че призовават народните представители за разумно поведение и че е необходима тригодишна средносрочна прогноза.

Сподели:

Коментари (0)

Борислав Сандов отговори на спекулациите с името му около зловещото убийство в хижа "Петрохан"

Борислав Сандов отговори на спекулациите с името му около зловещото убийство в хижа "Петрохан"

На страницата си във Фейсбук бившият екоминистър обяснява подробно как се е стигнало до подписването на рамковото споразумение между МОСВ и неправителствената организация, чиито членове са жертва на криминалния случай

Българският посланик в РС Македония поднесе венец на гроба на Гоце Делчев

Българският посланик в РС Македония поднесе венец на гроба на Гоце Делчев

Гоце Делчев изгражда мрежа от тайни революционни комитети из цялата територия на Македония и Одринска Тракия. Негова е заслугата за създаването на четническия институт на ВМРО. 

Перник е с най-малкото нарушения с еврото от проверените 5 области

Перник е с най-малкото нарушения с еврото от проверените 5 области

Стотици хиляди са сигналите за нарушения във връзка с въвеждането на еврото, постъпили в НАП, за областите в обхвата на ТД НАП - София. Само 14 от тях са от област Перник, каза началникът на "Оперативни дейности” към НАП