Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства (НБКСРС) ще извърши проверка на всички процедури по искане, разрешаване и прилагане на СРС в Държавна агенция "Технически операции", Държавна агенция "Национална сигурност", Главна дирекция борба с организираната престъпност и Дирекция "Вътрешна сигурност" към Министерство на вътрешните работи, съобщиха от бюрото на сайта си.
Те са имали извънредно заседание след множеството материали в медиите за незаконно подслушване, както и разпореждане на наблюдаващ прокурор към Софийската градска прокуратура.
Националното бюро ще извърши проверка и за законосъобразното съхраняване и унищожаване на информацията, получена чрез СРС, съгласно чл. 31, ал. 3 от Закона за специалните разузнавателни средства, посочват още от бюрото, което е председателствано от Пламен Колев.
Още от България
Проф. Веселин Вучков: Предлагат за шеф на Комисията по досиетата човек, участвал в разгрома на първата подобна структура
Проблемът е, че с малки изключения, хората, които са номинирани да управляват тази институция никога до сега публично не са вземали отношение по важната обществото политическа и историческа тема, казва изследователят
Борисов за вота на недоверие: България води балансирана външна политика
"Страната има ясно решение на парламента и ангажиментите, които може да приеме премиерът Желязков, който е в Париж, са ограничени."
Премиерът Желязков ще участва в Среща за мира и сигурността за Украйна
България получи покана от Елисейския дворец