24 Април, 2026

БЗНС и ЗНС заедно в "Синя България" за изборите

БЗНС и ЗНС  заедно в "Синя България" за изборите

БЗНС и ЗНС заедно в "Синя България". Представителите на двата земеделски съюза – Димитър Петков и Явор Хайтов, подписаха споразумение за общо участие в коалицията. 

В споразумението се казва:

„Отчитайки тежката политическа криза в България, липсата на политически организации с  чисто български идеологии и идеи за развитие, както и допуснатите през годините тежки субективни стратегически грешки, разединяващи земеделското единство,  ние от ПП БЗНС и  ПП ЗНС обединяваме нашите сили за общи политически действия. 

Страната ни се нуждае от политически субект с ясни политически възгледи и ориентири. Нуждаем се от ясна доктрина за икономически стабилна и сигурна за хората България. Нуждаем се от професионализъм и прозрачност в управлението на страната. Нуждаем се от уважавани лица и институции. 

Двата земеделски съюза обединяват сили в името на народното добруване. От сега нататък ще виждате често знамената с оранжев и зелен цвят при защита на всички справедливи искания в името на народното добруване.“

Съвместните усилия и цели на БЗНС и ЗНС, като коалиционни партньори в Синя България, са насочени към последователна икономическа и дясна програма, гарантиране на европейското бъдеще и гарантиране на националните ни ценности около европейската принадлежност.

Като част от Синя България ние заедно ще работим за консолидиране на разединеното ни общество, за провеждане на открита и търсеща широка обществена подкрепа политика. 

Чувството ни за собствено достойнство ще остане, като членове на БЗНС и ЗНС.

Сподели:

Коментари (0)

Избирателната активност в България е 𝟲𝟬.𝟴%, а в чужбина 𝟭𝟰.𝟯% - това е реалността

Избирателната активност в България е 𝟲𝟬.𝟴%, а в чужбина 𝟭𝟰.𝟯% - това е реалността

ЦИК обяви избирателна активност, която не е реална, защото над една пета от тези избиратели не живеят в България

Христанов: Липсват 30-40% от животните, регистрирани в БАБХ

Христанов: Липсват 30-40% от животните, регистрирани в БАБХ

Фантомните животни години наред източват ресурса от честните фермери, написа министърът в своя Фейсбук профил

Гюров: Задействан е заговор срещу Георги Кандев (Видео)

Гюров: Задействан е заговор срещу Георги Кандев (Видео)

Според него има наказателна акция, в която за замесени бивш началник в МВР и бизнесмен с прякор Картофа