13 Май, 2026

БЗНС: Президентът отбеляза „присъствието“ си на Червения площад

БЗНС: Президентът отбеляза „присъствието“ си на Червения площад

Снимка: БГНЕС

Днес страната ни има шанс да стане част от ядрото на икономическата стабилност в Европа, но Радев съботира процеса

 БЗНС призовава: Да наречем нещата с истинските им имена В деня, в който Европа празнува своето единство, пребиваващият вече втори мандат в президентството, прави опит за стратегически удар срещу българската евроинтеграция – чрез предложението за референдум относно въвеждането на еврото. Не за първи път президентската институция у нас действа не като гарант на конституционния ред, а като говорител на чужд интерес.

Натиснато беше копчето – и сценарият се задейства, както винаги, не от София, а от Кремъл. Задачата е ясна: да се спре европейският път на България, да се внуши недоверие към нашите съюзи, да се раздели обществото. В последните години тази институция неведнъж е поставяла под въпрос националната сигурност – от манипулативни твърдения за бойната готовност на българските ВВС, през разпространение на дезинформация, до системно дестабилизиране на сектор „Сигурност“ чрез политически внушения. Днес атаката е насочена директно към българския икономически интерес – опит да бъде блокиран процесът на присъединяване към еврозоната. Нека припомник: най-унищожителният период в съвременната ни история бе времето на „паричен суверенитет“ – инфлация, фалити, обедняване. Тогава България бе принудена да въведе валутен борд, за да оцелее.

Днес страната ни има шанс да стане част от ядрото на икономическата стабилност в Европа. Да седне на масата, където се вземат решенията, а не само да ги следва. Еврозоната е не само икономически, но и цивилизационен избор. Но този, който трябва да обединява, вместо това разединява, внушава страх и атакува отвътре. Нанася удари в сърцето на държавата. За едно е прав говорещият от гербовата зала – това наистина е тест за българската демокрация. И ние ще го издържим: с разум, с глас, с действие. БЗНС заявява България принадлежи на свободния свят – и такава ще остане. ПП на БЗНС

Сподели:

Коментари (0)

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Преди дни той обяви, че ще отговаря за образованието, културата, спорта и туризма, като по думите му тези области могат да бъдат обединени в понятието на ООН "човешко развитие"

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Рискът от недостиг на горива заради кризата в Близкия изток е малък

Цветанов: България не може да си позволи да отсъства политически от ключовите формати за сигурност

Цветанов: България не може да си позволи да отсъства политически от ключовите формати за сигурност

През последните дни на кабинета "Гюров", България участва на изключително ниско институционално ниво в инициативата „Три морета“, сега това се повтаря с B9