18 Март, 2026

Зеленски: Руска бомба уби над 20 цивилни в донецко село - там тъкмо раздавали пенсиите

Зеленски: Руска бомба уби над 20 цивилни в донецко село - там тъкмо раздавали пенсиите

Володимир Зеленски, снимка: EPA/BGNES

„Светът не трябва да мълчи. Светът не трябва да стои безучастен. Нуждаем се от реакция от Съединените щати. Необходима е реакция от страна на Европа. Необходима е реакция от „двадесетицата“. Необходим е суров отговор, за да престане Русия да сее смърт.“

Над 20 цивилни украинци са убити при руска въздушна атака срещу село в Донецка област, съобщи украинският президент Володимир Зеленски в социалните мрежи. 

"Откровено брутален руски удар с авиационна бомба срещу село Ярова в Донецка област. Направо върху хората. Обикновени цивилни хора. В момента, в който са давали пенсиите. Според предварителна информация, броят на загиналите е над 20 души. Нямам думи... Съболезнования на всички семейства и приятели на загиналите." - пише Зеленски.

„Подобни удари от страна на Русия със сигурност не бива да остават без адекватен отговор от света. Руснаците продължават да отнемат животи, но успяват да избегнат налагането на нови силни санкции, нови силни удари.“ - посочва той.

„Светът не трябва да мълчи. Светът не трябва да стои безучастен. Нуждаем се от реакция от Съединените щати. Необходима е реакция от страна на Европа. Необходима е реакция от „двадесетицата“. Необходим е суров отговор, за да престане Русия да сее смърт.“ - категоричен е Зеленски.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

След срива в производството на нефт, Ирак възобнови износа на петрол

След срива в производството на нефт, Ирак възобнови износа на петрол

Министърът на петрола на Ирак Хаян Абдел Гани заяви, че страната му е в контакт с Иран, за да се опита да уреди преминаването на част от иракските петролни танкери

Румъния изпрати изтребители след руска атака с дронове край румънската граница

Румъния изпрати изтребители след руска атака с дронове край румънската граница

Части от летателните апарати са паднали на румънска територия, в района на Плауру, съобщи Министерството на националната отбрана

Промяна в условията на ЕС за РС Македония? Вайц постави под въпрос текст от Договора за добросъседство

Промяна в условията на ЕС за РС Македония? Вайц постави под въпрос текст от Договора за добросъседство

Докладчикът на Европарламента за Северна Македония предложи текст, според който „двустранните спорове между държавите следва да се решават чрез открит диалог и истинско сътрудничество извън процеса на присъединяване“