23 Юни, 2026

Слънце, но и чадър няма да е излишен днес, влажността на въздуха е 86%

Днес ще преобладава слънчево време. Около и след обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места, главно в източните и планинските райони, ще превали и прегърми. Ще духа слаб, в Дунавската равнина до умерен запад-северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София около 24°. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и през деня ще се задържи почти без промяна.

Над Черноморието преди обяд ще бъде предимно слънчево. В следобедни часове ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще превали и прегърми. Ще духа слаб западен, след обяд югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 25° и 28°. Температурата на морската вода е 18-21°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд отново ще се развива купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 16°, на 2000 метра – около 10°.
Сподели:
Нови ремонти по ключови пътища, промени в движението по АМ "Тракия" и Пловдивско

Нови ремонти по ключови пътища, промени в движението по АМ "Тракия" и Пловдивско

АПИ призовават шофьорите да бъдат внимателни, да спазват временната организация на движението и ограниченията на скоростта и да не предприемат рискови изпреварвания по ремонтните участъци

Ходовете на посредниците за разхлабване на хватката между САЩ, Иран, Израел и Ливан

Ходовете на посредниците за разхлабване на хватката между САЩ, Иран, Израел и Ливан

Споразумението отваря Ормузкия проток, поставя началото на преговори за ядрената програма на Иран. Но след боевете през последните два дни Иран обяви в събота, че е затворил водния път и заяви, че ще съсредоточи преговорите върху разрешаването на ситуацията в Ливан, пише The Wall Street Journal

АПИ с предупреждение към шофьорите: Карайте внимателно в района на Ловеч и Кюстендил

АПИ с предупреждение към шофьорите: Карайте внимателно в района на Ловеч и Кюстендил

И тази седмица продължават ремонтите по АМ "Хемус" и по пътя София - Кюстендил, където се премахва крайпътна растителност, което затруднява движението

Коментари (0)