6 Февруари, 2026

Шок и ужас! Части от самолет паднаха от небето над Рим

Шок и ужас! Части от самолет паднаха от небето над Рим

Бях подложен на обстрел от въздуха. Оцелях по чудо", е разказал очевидец

Човек пострада заради паднали от небето над Рим парчета метал, написа британският в. Дейли мейл.

Причината за инцидента, който е станал в събота, е била техническа неизправност на самолет на норвежка авиокомпания. Заради проблема части от апарата са се изсипали в района на обслужващо италианската столица летище "Фиумичино". Опасният инцидент се е случил скоро след излитането на самолета, информира БГНЕС. Говорител на италианската агенция за гражданска защита потвърди инцидента.

„Фрагментите са нанесли щети на автомобили, къщи, покриви и други обекти в градините на хората. Няма съобщения за пострадали или жертви“, се казва в изявление. Служители на гражданската защита са на място по искане на местната полиция за оценка на щетите. Говорителката на норвежките авиолинии заяви, че самолета от Рим до Лос Анджелис е трябвало да се върне в летището на Фиумичино „поради индикации за техническа повреда на един от двигателите“. Тя добави, че летателното превозно средство е кацнало безопасно.

Очевидец и пострадал от инцидента разкаа: "Бях подложен на обстрел от въздуха. Оцелях по чудо."
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Русия  разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Рубио: Русия разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Държавният секретар на САЩ добави, че Москва подкрепя непрозрачното и бързо нарастване на ядрения арсенал на Китай

Демократи и републиканци:  Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Демократи и републиканци: Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Докато демократите се нахвърляха върху публикацията, изглежда, че именно възмущението на някои членове на собствената републиканска партия на Тръмп предизвика промяната в позицията на Белия дом

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Подчертани са значителните перспективи за промишлено сътрудничество между украинското и канадското правителство и компании