2 Юли, 2026

Части от ВИП кварталите в полите на Витоша остават без вода днес

Части от ВИП кварталите в полите на Витоша остават без вода днес

Временно ще бъде прекъснато водоснабдяването в някои части от столицата, съобщиха от „Софийска вода”.

Във връзка с отстраняване на авария и подмяна на спирателен кран на малобучински водопровод се налага спиране на водоподаването от на клиентите на „Софийска вода” в района на:

кв. „Драгалевци“ - от 10.30 до 22.30 часа кв. „Киноцентъра“ - от 11.00 до 23.00 часа кв. „Бояна“ - района между ул. „Белите брези“, ул. „Байкал“, ул. „Десислава“ и ул. „Сговорна дружина“ от 12.30 ч. на 17 ноември до 00.30 ч. на 18 ноември в.з „Беловодски път“ - от 12.30 ч. на 17 ноември 2021 г. до 00.30 ч. на 18 ноември 2021 г. c. Владая - района заключен между жп линия „София-Перник“, ул. „Лесковец“, ул. „Войнишко въстание“, ул. „Любомир Миланов“, ул. „Акад. П. Стайнов“, ул. „Равнище“ и в.з. Приплат - от 12.00 ч. на 17 ноември 2021 г. до 00.00 ч. на 18 ноември в.з. Килиите - от 13.00 ч. на 17 ноември до 01.00 ч. на 18 ноември в.з. Мала кория- от 12.00 ч. на 17 ноември 2021 г. до 00.00 ч. на 18 ноември 2021 г. кв. „Горна баня“ и в.з. Горна баня - от 13.30 ч. на 17 ноември 2021 г. до 01.30 ч. на 18 ноември.

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода“ ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноски на адрес: кв. „Драгалевци“ - на площада от 22.30 ч. на 17 ноември кв. „Бояна“ на площада при ресторант „Боянско ханче“ от 00.30 ч. на 18 ноември 2021 г.; кв. „Горна баня“ на площада до хотел „Горна баня“ от 01.30 ч. на 18 ноември.

ЧЕЗ: Мрежата не може да понесе товара от евентуално спиране на „Топлофикация София“

Във връзка с провеждане на строително-монтажни работи в НПЗ „Искър“ се налага спиране на водоподаването от 01.00 до 03.00 часа на клиентите на „Софийска вода” в района на: ул. „Неделчо Бончев“, ул. „Подпоручик Йордан Тодоров“, ул. 5007, ул. „Подполковник Васил Златарев“.

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода“ ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на адрес: ул. „Поручик Христо Топракчиев“ на кръстовището с ул. „Нешо Бончев“.

Ремонтните дейности ще осигурят по-добро управление на водопроводната мрежа като максимално се ограничат зоните на евентуални бъдещи нарушения на водоснабдяването.

Засегнатите от прекъсването на водата, могат да получат повече информация от Телефонния център на „Софийска вода“ АД на телефон 0800/ 121-21 или да следят за развитието на всички текущи теренни дейности в реално време чрез Виртуалния информационен център на дружеството -
Сподели:
WSJ: Европа под гореща вълна видя колко е трудно да води търговска война с Китай

WSJ: Европа под гореща вълна видя колко е трудно да води търговска война с Китай

Износът на Китай за Европейския съюз тази година се е увеличил с 16% на годишна база. Гражданите на континента бързат да купуват китайски климатици, докато служители на ЕС критикуват Пекин заради наплива на китайския износ

GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

Предавателите са леки и напълно безопасни за птиците. Те ще позволят на специалистите да проследяват в реално време първите полети на черните лешоядчета, техните придвижвания, местата за хранене и предизвикателствата, с които се сблъскват в дивата природа

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

В него те поставят редица проблеми, свързани със статута, управлението и финансовото състояние на дружеството, и настояват за обществено обсъждане за неговото бъдеще

Коментари (0)