24 Май, 2025

Пионтковски: Частни военни компании се готвят да разкъсат Руската федерация на парчета

Пионтковски: Частни военни компании се готвят да разкъсат Руската федерация на парчета

Андрей Пионтковски

В Русия се създават нови частни военни компании (ЧВК) не за военни действия в Украйна, а за следващата война, но тя ще води в самата Русия. В момента в Руската федерация има 27 ЧВК, разкрива в интервю за УНИАН руският политолог и публицист Андрей Пионтковски.

„Те не са нужни за войната с Украйна. Нужна е единна сплотена армия начело с началника на Генералния щаб Герасимов. Върхът на абсурда е, че самият министър на отбраната на Руската федерация Шойгу има собствена ЧВК, която е наречен Щит. Тези хора създават ЧВК не за войната с Украйна, а за следващата война. Войната с Украйна е загубена, всички разумни хора го разбират. И се готвят за мафиотска война, за да преразпределят огромната безстопанствена собственост в Русия", обяснява анализаторът.

По неговите думи половината от ЧВК-та са регионални, те са създадени от губернатори, които също са милиардери в своите провинции. Тяхната цел е да пазят имущество от такива като Пригожин или някакви амбициозни престъпници.

Пионтковски е сигурен, че след поражението на Русия Путин и близкото му обкръжение няма да останат на власт. Според него руското ръководство няма да може да посочи кои са виновни за загубата във войната, както и да дадат някакво състоятелно обяснение за фаталната развръзка.

Пионтоковски смята, че Украйна ще бъде приета в НАТО, което ще създаде гаранции за сигурност на цяла Европа. А в Русия елитите ще се занимават с бизнесите си - ще се бият за Норилския никел, Красноярския алуминий. Днес всичко това принадлежи на близки хора или роднини на Путин, а когато режимът рухне, тези огромни активи ще станат вкусна плячка за тези ЧВК-та. Това е близкото бъдеще на Русия, което те вече живеят, обобщава Пионтковски.

Сподели:

Коментари (0)

Путин съвсем изтрещя! Поставя условие мирното споразумение да забранява прозападно правителство в Киев

Путин съвсем изтрещя! Поставя условие мирното споразумение да забранява прозападно правителство в Киев

Руският външен министър също така повтори тезата на президента Владимир Путин, че украинският му колега Володимир Зеленски не е законният държавен глава на страната

Обрат! САЩ неочаквано осъдиха "жестоката война" на Русия срещу Украйна, заплашиха със санкции

Обрат! САЩ неочаквано осъдиха "жестоката война" на Русия срещу Украйна, заплашиха със санкции

Съвместното комюнике след срещата на върха на Г-7 бележи промяна в политиката на администрацията на Тръмп и обещание за затягане на санкциите.

Тръмп блокира обучението на бъдещата кралица на Белгия в Харвард

Тръмп блокира обучението на бъдещата кралица на Белгия в Харвард

Тя се оказа сред няколко хиляди чуждестранни студенти, пострадали от решение на американския президент.