2 Април, 2026

Анкара попари Кремъл, отказа да признае, че Крим е руски

Анкара попари Кремъл, отказа да признае, че Крим е руски

Мевлют Чавушоглу

Турският външен министър е заявил пред украинския си колега, че Анкара подкрепя териториалната цялост на Украйна

Крим не се нуждае от признанието на Турция за своя стату. Според сенатора от Кримския регион, член на комисията по международни въпроси на Съвета на федерацията, Сергей Цеков, за жителите на Крим най-важното признание е признанието и подкрепата на Русия, пише РИА Новости, цитирана от БЛИЦ.

„Не сме изненадани от това изявление на турския външен министър. Не се нуждаем от тяхното признание и това не ни вълнува особено “, реагира той.

По-рано турският външен министър Мевлют Чавушоглу на съвместна конференция с украинския си колега Дмитрий Кулеба заяви, че Анкара подкрепя териториалната цялост на Украйна, не е признавала и няма да признае „незаконната анексия на Крим“.

Крим влезе в състава на Русия след референдум, проведен през март 2014 г., на който по-голямата част от избирателите на региона гласуваха за такова решение. Киев, САЩ и страните от ЕС смятат полуострова за окупирана територия. Москва заявява, че гласуването се е провело в съответствие с международното право.
Сподели:

Коментари (0)

Недостиг на войници: Кремъл с тайна кампания за набиране на военни от частни компании

Недостиг на войници: Кремъл с тайна кампания за набиране на военни от частни компании

По-ранните стимули за подписване на договори за фронта, включително големите еднократни бонуси за постъпилите в армията, са станали по-малко ефективни от края на 2025 г.

Иран позволи на Филипините свободен транзит на петрол през Ормузкия проток

Иран позволи на Филипините свободен транзит на петрол през Ормузкия проток

Миналата седмица президентът на Филипините Фердинанд Маркос обяви извънредно положение в енергийния сектор, заявявайки, че страната ще използва всички възможни мерки, за да се справи с недостига на горива

Украински разветки: Руски командири убиват безмилостно войниците си

Украински разветки: Руски командири убиват безмилостно войниците си

От прихванат разговор става ясно, че има войници, които без съд и присъда, системно се ликвидират като "предатели на Русия"