6 Декември, 2025

Чавушоглу уверява Маас: Присъствието ни в Сирия е само временно

Чавушоглу уверява Маас: Присъствието ни в Сирия е само временно

Външните министри на Германия и Турция са провели среща в Анкара

Турските власти са уверили външния министър на Германия Хайко Маас, че присъствието на въоръжените сили на Анкара в Северна Сирия е само временно решение. Това заяви самият Маас след срещата си турския му колега Мевлют Чавушоглу, предава Фокус.

„Очакваме Турция да остане на територията на Сирия за кратко. Ние говорихме за това днес и то отново беше потвърдено", допълни той.

"Това е нещо, което приветствам", казаминистърът.

Германският външен министър бе посрещнат от Мевлют Чавушоглу в Анкара в събота.

Маас, който наскоро изрази загриженост за безопасността на сирийските цивилни в района, поиска неговият колега да спазва международното право и да защитава бежанците, както и да гарантира трайно прекратяване на огъня.

Сподели:

Коментари (0)

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Тръмп и Инфантино използваха възможността за самореклама и маркетинг. В статута на ФИФА пише, че организацията трябва да е аполитична. Но ръководството ѝ тълкува това правило доста свободно, когато става въпрос за пари.