23 Май, 2026

"Черен" четвъртък във Франция заради масови транспортни стачки

"Черен" четвъртък  във Франция заради масови транспортни стачки

Само за днес се готвят 140 стачки в страната

Фанция се подготвя за "черен" четвъртък в транспорта заради мащабна стачна мобилизация в железопътния и въздушния транспорт, метрото и обществените услуги срещу реформите на президента Еманюел Макрон, предаде "Франс прес", цитирана от БТА. За днес са предвидени над 140 демонстрации.

Френската жп компания Ес Ен Се Еф (SNCF) очаква да се движат 40% от високоскоростните влакове Те Же Ве (TGV), 25% от влаковете на средни дистанции "Ентерсите" (Intercitе) и 50% от регионалните влакове ТЕР (TER). Вече са отменени четири влака "Евростар" (Eurostar).

Железничарите стачкуват и ще се включат в демонстрациите заедно с държавните служители, инициатори на днешните протести, за да изразят недоволството си от реформата в жп компанията, която премахва за новопостъпилите привилегирования статут, който им гарантира пожизнено работа.
Сподели:

Коментари (0)

Брожение сред републиканците, съдбата на Тръмп зависи от развръзката с Иран

Брожение сред републиканците, съдбата на Тръмп зависи от развръзката с Иран

В Републиканската партия цари нервност във връзка с междинните избори за Конгреса през есента

Тръмп: Приближаваме се все повече към споразумение с Иран

Тръмп: Приближаваме се все повече към споразумение с Иран

"Ще подпиша само сделка, в която получаваме всичко, което искаме"

Масов протест в Белград: Студенти и граждани искат предсрочни избори

Масов протест в Белград: Студенти и граждани искат предсрочни избори

„Това не са просто студентски искания, това са исканията на бунтуващия се народ“