1 Април, 2026

Черната пантера в настъпление, вся смут във Варна! Кризисният щаб е в бойна готовност

Черната пантера в настъпление, вся смут във Варна! Кризисният щаб е в бойна готовност

Никакви следи от коварния леопард, само снимки. Държавни служители са разпитвали  хората край водоеми, където хищната котка би могла да ходи да пие вода

Два сигнала за мистериозния черен леопард – или както по-екзотично звучи, черната пантера – събраха днес следобед Временния кризисен щаб в Областната администрация във Варна.

Заседанието беше ръководено лично от заместник-областния управител Айрие Ибрямова, което свидетелства, че работата по случая не е за подценяване – все пак говорим за диво животно с PR-кампания, която надминава тази на средностатистическия инфлуенсър.

Събирането на щаба бе поискано от директора на ОД на МВР – Варна, старши комисар Кр. Торимацов, след като ловна камера край с. Снежина (община Провадия) е заснела нещо, което силно напомня на черна пантера. Или поне така изглеждало, ако човек гледа кадъра на тъмно, с лек махмурлук и богато въображение. Случката е от 10 юли, но сега са сетили да мобилизират държавата срещу черния наглец.

Интересно е, че в пресцентъра явно ги е домързяло да му напишат цялото име на старши комисаря, но и Кр. става, важното е да има енергия за борба със страховития звяр, който броди из родината.

Шест дни по-късно, на 16 и 17 юли, в с. Караманите (община Вълчи дол) жители също съзрели черния "дзвер" от "голямо разстояние". Животното „наподобявало“ пантера. За доказателство са предоставени снимки, направени с мобилен телефон. Да ги бяха показали поне, да знаем кого гони цялата държава.  

Общо 12 ловни камери зорко следят полетата в Провадия.

Служители от районните управления в Провадия и Вълчи дол са проверили района, провели разговори с местните ловци, животновъди, гъбари. Никакви следи от коварната пантера. Дори са разпитвали  край водоеми, където хищната котка би могла да ходи да пие вода..

Кметовете на Провадия и Вълчи дол настояват сигналите да бъдат анализирани от експерти – не че не вярват на мобилните телефони и народното око, но все пак една черна котка на 300 метра и една черна пантера не са точно едно и също.

РИОСВ припомни, че въпросното животно не е защитено от Закона за биологичното разнообразие, но като всяка котка с характер, попада под определени ограничения за лов.

Инж. Тодор Гичев от Районната дирекция по горите предложи да се засили превантивното наблюдение в региона, включително чрез мобилизация на ловни дружини, МВР и, защо не, няколко ентусиазирани планинари. Животновъдите също да са нащрек и да звънят на 112 при липса на животни.

Инж. Десислава Димитрова от РЦ 112 – Варна пък предложи още по-широка координация – така че при всеки нов сигнал всички ангажирани институции да са информирани. Защото черната пантера, дори и да е митична, вече има по-добро медийно покритие от половината държавна администрация.

Очакваме следващата серия от този трилър с участието на черната сянка от гората. До тогава – дръжте камерите заредени и козите преброени.

Сподели:

Коментари (1)

  • 18:09, 18 Юли, 2025

    Уплаших се. Имаме къща в района и черна котка. Шега, но заплахата я има. Животинката се е адаптирала, може вече района да е неин и да си го брани. Тя си качва плячката и се храни по дърветата.

    Отговор
Зашо БНТ ни убеждава, че налудността е опция

Зашо БНТ ни убеждава, че налудността е опция

Всеки посерко ни обещава как ще управлява държавата, хайде няма нужда от подобно влияние върху масовото съзнание...

Проблем с географията, ядрени лапсуси и обиди: Как Тръмп превърна Белия дом в стендъп

Проблем с географията, ядрени лапсуси и обиди: Как Тръмп превърна Белия дом в стендъп

Когато географията е въпрос на въображение, а думите – са извън контрол

"Защо зяпаме?" - Путин иска да се ограничат чуждестранните филми, били "глупави и ненужни"

"Защо зяпаме?" - Путин иска да се ограничат чуждестранните филми, били "глупави и ненужни"

Кремъл засилва натиска върху културната и дигиталната среда – Владимир Путин атакува чуждите филми, а Александър Дугин лансира идея за интернет само през зимата. Новите предложения очертават засилваща се тенденция към ограничаване на информацията и изолация на Русия.