6 Юли, 2026

Черна прогноза: Населението на Русия ще се стопи с 1 милион само за 2 години...по вина на Кремъл

Черна прогноза: Населението на Русия ще се стопи с 1 милион само за 2 години...по вина на Кремъл

Игор Ейдман

По новините: ′′ Правителството прогнозира, че  населението в Русия ще намалее с един милион за две години. Или население на страната ще намалее с 535,5 хиляди души за тази година, а през 2022- с още 533,4 хиляди ".

′′ През 2022 година ще бъдат похарчени със 117 милиарда рубли по малко за здравни услуги въпреки пандемията и четвъртата вълна на коронавируса в сравнение с тази година. За социално подпомагане (помощи, пенсии, семействата с деца) парите ще бъдат с 371 милиарда рубли по-малко от тези за 2021 г. Почти всички спестени пари на гражданите ще отидат за увеличаване на разходите за силите на реда - те ще нараснат от 2,384 на 2,799 трилиона рубли или с цели 17 %".

Няма съмнение, че прогнозата за намаляване на населението, за разлика от всички други планове на правителството, ще се изпълнява с превишение.
Природата не търпи празно - ако нещо се свива някъде, другаде нараства:

От една страна:  населението намалява, свиват се разходите за здравеопазване и в социалната сфера, намаляват продължителността на живота, реалните доходи на гражданите, размерът на потребителската кошница.

От друга страна: нарастват износът на капитали, щатът на олигарсите, заплатите и броят на чиновници и служителите на реда, разходите за нови оръжия и военни авантюри, емиграцията, смъртността; броят на жертвите на пандемията, изтезанията, липсата на адекватна медицинска помощ, полицейският произвол, броят на политическите затворници и ′′ външни агенти ".

Сякаш някакъв върховен счетоводител седи в Кремъл и съвсем точно пресмята: минус 2 милиарда за здравеопазване + 1 милиард за правораздавателенте органи и още толкова в  джоба = на минус 1 милион живота. Ура, постигнахме баланса!

Сподели:
Писториус: Връзките на „Алтернатива за Германия“ с Путин са неоспорими, да бъдат лишени от достъп до държавни тайни

Писториус: Връзките на „Алтернатива за Германия“ с Путин са неоспорими, да бъдат лишени от достъп до държавни тайни

Съществуват и подозрения, че от Русия постъпват пари. Очевидно е, че това не бива да се допуска“, заяви германският министър на отбраната

Ванс: Бъдещите успехи на руската офанзива в Украйна ще са почти нулеви

Ванс: Бъдещите успехи на руската офанзива в Украйна ще са почти нулеви

По думите му настоящата американска администрация смята, че докато продължават преговорите, украинските сили трябва да поддържат възможно най-силна отбранителна позиция.

The Telegraph: Това, което се случи с Турция при Ердоган, е трагедия

The Telegraph: Това, което се случи с Турция при Ердоган, е трагедия

Авторът твърди още, че симпатиите между Турция и ислямистките групировки в Газа не са случайни.

Коментари (0)