24 Януари, 2026

Червен социолог плаши, че пропрезидентска партия ще помете елита

Червен социолог плаши, че пропрезидентска партия ще помете елита

Кольо Колев

ГЕРБ не задейства процедура по импийчмънт, за да не героизира президента и за да не срине авторитета си, каза още Кольо Колев

Ако се появи пропрезидентска партия, е възможно тя да помете политическия пейзаж. Това каза за „Фокус“ директорът на социологическата агенция „Медиана“ Кольо Колев за свалянето на политическото доверие на правителството от страната на президента и реакциите след това. 

С изказването си президента се позиционира по отношение на властта и определи разграничителните линии между себе си и управляващите, смята червеният социолог. 

Според Колев ГЕРБ не задейства процедура по импийчмънт, за да не героизира президента и за да не срине авторитета си. Освен това управляващите няма да допуснат обединение на опозициите – лявата и дясната. Необходима е нова политическа формация, вън от лявото и дясното, която да успее да осъществи обединението на опозициите, каза още той.

„Не само има място, а има огромна ниша за това. Видно е, независимо от растящото недоверие, скепсис и отвращение от управлението на ГЕРБ, основната опозиционна партия не може да се заяви като ясна алтернатива. Очевидно обществото търси нещо различно. Това е огромната ниша, която съществува и скоро ще бъде запълнена. Възможни са предсрочни избори, на които да наблюдаваме повече от една алтернативни политически формации“, каза той.

Според Кольо Колев е възможна появата на нови политически субекти, които да променят политическия пейзаж и развитието на България в следващите години.
Сподели:

Коментари (0)

Мъглите и в низините се разсейват към обед, планините са слънчеви и гостоприемни

Мъглите и в низините се разсейват към обед, планините са слънчеви и гостоприемни

Ще е почти тихо. Максималните температури ще са между 1° и 6°, по Черноморието – до 9°, в София – около 4°

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

"Нямам никакви съмнения, че тя може да отговори на тях и да се справи с всички предизвикателства, които се появят по пътя ѝ", каза лидерът на БСП.

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

 "Публицистиката" в николаевските телевизии достига неизброими висини", казва той