7 Декември, 2025

Опасна болшевизация: Червен социолог подстрекава бойкота на парламента като "най-висша форма на участие в политиката"

Опасна болшевизация: Червен социолог подстрекава бойкота на парламента като "най-висша форма на участие в политиката"

Кънчо Стойчев

БСП използва крайни методи, въпреки да не са желателни, но са легитимни във всяка демократична държава, заяви Кънчо Стойчев

Болните обществени сфери изискват операция, а не анестезия. Това каза по Радио „Фокус“ социологът Кънчо Стойчев, визирайки действията на управляващото мнозинство и опозицията. Не е редно вината да се хвърля върху БСП за това, че използва крайни методи като бойкот, който е най-висшата драстична форма на политика, въпреки да не е желателна, но легитимна във всяка демократична държава. Левицата се доказа като свръхактивна опозиция, изненадващо беше обаче включването на ДПС във вчерашната акция, които и радикализираха своето говорено, добави социологът. 

„Това, което аз виждам в момента е анестезия, инжектиране на болкоуспокояващи, но по този начин болестта не се лекува. Нима някои не знае за изтичането на над милиард в областта на здравеопазване? Всички го знаем, всички сме го видели и ставаме свидетели на влошаване качеството на услугата и покачване на бюджета в сферата. Да, похвално е, че управляващите обръщат поглед към тези сфери, но подходът на анестезираност - успокояване на болката, а не лекуване на болестта е погрешен. Не бива да интерпретираме, че бойкотът е отказ от политическа борба и участие в политиката. Това не само е участие в политиката, а най-висша форма на участие“, обясни той.Кънчо Стойчев коментира още, че характерното за управляващите поведение болното място да бъде засипвано с повече пари увеличава неефективността в политиката. Усещат се елементи на стагнация, усеща се и безобразното харчене на пари, което неименуемо ще доведе до тежко бъдеще, прогнозира Стойчев. 
Сподели:

Коментари (0)

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

В петък лидерът на ДПС Делян Пеевски събра партийния актив на среща в столицата.

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“