9 Април, 2026

Червена кандидат-кметица безсрамно използва профила на училище за изборна агитация

Червена кандидат-кметица безсрамно използва профила на училище за изборна агитация

Петя Цанкова

Ръководството на училището е сезирало МВР

Петя Цанкова, кандидат на БСП за кмет на община Септември, води активна предизборна кампания в социалните мрежи. Дамата обаче не се свени да използва за агитацията си всички налични канали и смело използва за целта и Фейсбук страницата на СУ „Христо Ботев“ в града.

Часове по-късно постът изчезна от Фейсбук, а училищното ръководство категорично отрече да има връзка с кампанията на Цанкова.

„Уважаеми ученици, родители и приятели на СУ „Христо Ботев“. Вчера, на 30.09.2019 г., късно вечерта Фейсбук страницата ни бе използвана злонамерено, като е била споделена политическа публикация с цел уронване престижа и доброто име на училището. Обръщаме се към Вас, за да декларираме, че това действие не е извършено от екипа на СУ „Христо Ботев“. За неправомерните действия е уведомена ГДБОП - МВР за извършване на разследване“, написаха те.

На предишните местни избори в общината през 2015 г. социалистите успяха да съберат скромните 1300 гласа. 
Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Новият автомобил ще улесни доставката на топла храна и ще подобри мобилността на служителите, като им позволи да достигат по-бързо и сигурно до обслужваните населени места в общината

Трагедия: Камион прегази жена на пешеходна пътека в София

Трагедия: Камион прегази жена на пешеходна пътека в София

Към момента се уточнява самоличността на жертвата

Община Тетевен с инициатива - засажда фиданки по случай Седмицата на гората

Община Тетевен с инициатива - засажда фиданки по случай Седмицата на гората

Всяко засадено дърво е символ на грижа и вяра, че заедно можем да съхраним богатството на нашата природа за идните поколения