19 Януари, 2026

Четирима моряци от кораба "Рожен" се върнаха у дома

Четирима моряци от кораба "Рожен" се върнаха у дома

Полетът им закъсня

Четирима от моряците от кораба "Рожен", които поискаха евакуация от пристанището в Ашдод, успяха да се върнат в България. Те кацнаха на летище София с полет от Тел Авив около час след полунощ.

Първоначално полетът им закъсня с няколко часа след като се наложи се да се върнат в Израел заради технически проблем със самолета.

„На 7 октомври, към 6:30 ч. сутринта видяхме първия черен дим от Газа. Наложи се веднъж и да се местим, след като бомба избухна на 200 метра от нас”, сподели помощник-капитанът Стойчо Ангелов минути след завръщането си у дома.

Той каза още, че на борда на плавателния съд са останали общо 17 души - 12 българи и петима украинци. „Рожен” вече бил наполовина разтоварен, но се очаква да напусне опасната акватория най-рано след седмица. Затова се наложи и евакуацията на екипажа. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Предстои да видим откъде ще привлече избиратели - сред симпатизантите на „Възраждане“, МЕЧ, „Величие“ или и от тези на ПП-ДБ, и част от негласуващите.

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

"Най-големият противник на претенцията на Радев за спасител на нацията са собствените му политически действия и позиции."

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

"Поведението на ПП-ДБ подсказва, че проект на Радев е единственият, с който те биха могли да правят каквато и да е коалиция, иначе са отхвърлили всички други."