18 Юни, 2026

Борисов, Ципрас, Меркел и Юнкер на среща в Брюксел

Борисов, Ципрас, Меркел и Юнкер на среща в Брюксел
Снимка: БНР

Обещана е помощ за охрана на гръцките граници с България и Турция

В рамките на четиристранна среща в Брюксел между министър-председателя на Гърция Алексис Ципрас, българския му колега Бойко Борисов, канцлера на Германия Ангела Меркел и председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, е обещано оказване на помощ от Фронтекс за охрана на гръцко-българската и гръцко-турската граница, предава Greek Reporter, цитиран от "Фокус".

Съгласно разпространената информация, Ципрас е поискал подкрепа и по-тясно сътрудничество за по-добро изпълнение на споразумението за бежанците, постигнато между Брюксел и Анкара през март 2016 г. Гръцкият премиер е информирал лидерите и за посещението на турския президент Реджеп Тайип Ердоган в страната му.

По-рано бе обявено, че Ципрас е поискал тристранна среща с председателя на ЕК Жан-Клод Юнкер и с германския канцлер Ангела Меркел. Това е станало в рамките на телефонен разговор на Ципрас с Юнкер, на който двамата са обсъдили отношенията между Брюксел и Анкара и проблема с бежанците. 

Четиристранната среща се състоя в рамките на втория ден от заключителната за годината среща на върха на ЕС в Брюксел.

Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)