7 Декември, 2025

Макрон за четвърти път преговаря с Путин

Макрон за четвърти път преговаря с Путин

Руският президент поканил френския си колега да реши хуманитарните въпрос в Киев

Френският президент Еманюел Макрон проведе в неделя нов телефонен разговор с Владимир Путин, посветен на руската инвазия в Украйна, предаде АФП. Обаждането, по думите на президентски служител, е продължило 1 час и 45 минути, и е било по искане на Макрон, съобщава БГНЕС.

Путин предложи на Макрон да реши хуманитарни въпроси с Киев, при обсъждането на проблема с евакуацията на мирното население, гласи съобщението на Кремъл. Според руския президент украинските сили не са допуснали евакуацията на мирни жители и чужденци от Мариупол и Волноваха, въпреки договореностите от последните дни.

„Президентът на Франция отново беше поканен да работи активно с властите в Киев, за да се съобразят с нормите на международното хуманитарно право“, се казва в съобщението.

Това са четвърти преговори по телефона между двамата лидери след руската инвазия в Украйна на 24 февруари. Но засега няма видима полза от опитите на френския президент да убеди Путин да преосмисли решенията си за продължаване на руската агресия в Украйн

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Елате да покажем гнева си, да ги изметем от България!

Ивайло Мирчев: Елате да покажем гнева си, да ги изметем от България!

“Този бюджет дори е по-лош от предния.”

"Сметище за хора" - тайната сделка между САЩ и Есватини за трансфер на престъпници

"Сметище за хора" - тайната сделка между САЩ и Есватини за трансфер на престъпници

Според правителството на Есватини затворниците не представляват никаква опасност, тъй като се намират в сигурни изолирани сектори. Въпреки това живеещите в съседство изпитват безпокойство.

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.