24 Ноември, 2024

Лоши навици, които ни карат да се чувстваме нещастни

Лоши навици, които ни карат да се чувстваме нещастни

Избягвайте мрачните мисли, за да сте щастливи

Мозъкът е като компютърен процесор - ограничена мощност и умствени ресурси, които могат да се използват в даден момент. Малко хора са наясно колко силно е въздействието на психологическите навици. Но понякога те са причината да не можем да изпълняваме дадена задача с пълния си капацитет. Вижте четири лоши психологически навика, които ни пречат да мислим и живеем позитивно:

Съревнование с другите

На щастливите хора не им пука колко е зелена ливадата на съседите, защото са твърде заети да се грижат за своята. Клише? Може би, но толкова вярно.

Нещастните пък така се фокусират върху това какво са постигнали другите, че забравят да търсят собственото си щастие.Да, винаги ще има някой, който е по-красив, по-умен или по-харесван. Това обаче не бива да ви засяга, насочете усилията си към изпълнение на собствените си цели, а не в мисли какво са постигнали другите.

Мрачни мисли

Припомнянето на разстройващи и стресиращи мисли и събития, отново и отново, особено когато това се превърне в навик, кара умът ни да препуска, въвлечен в неприятни мисли и ни разстройва до степен, която сериозно се отразява върху умствените ни способности и емоционалното ни състояние.

Казано по-просто - не можем да бъдем щастливи, ако непрекъснато си припомняме неприятни ситуации. Освен това предъвкването на неприятни спомени е сериозна заплаха за емоционалното ни и физическо здраве.

Болезнено желание за контрол

Ако се опитвате да контролирате всичко и всички около себе си, вие се обричате на живот, изпълнен с нещастие и неудовлетвореност. Приемете, че не всичко подлежи на вашия контрол, фокусирайте се върху нещата, които можете да промените, и се съсредоточете върху положителната страна на нещата. Ще видите колко по-лек ще е животът ви тогава.

Неблагодарност

Често се съсредоточаваме върху онази част от живота ни, която не върви така, както би ни се искало. Фокусирани върху несполуките си, пропускаме всички прекрасни неща, които ни се случват. Няма как всичко да върви по мед и масло. Ако кариерата ви буксува, но имате страхотни приятели, бъдете благодарни за второто и не мислете твърде много върху първото.
Сподели:

Доц. Андрей Андреев: Присаждането на роговица спасява пациентите от слепота

У нас се правят около 150 и 200 трансплантации годишно, но има нужда от много повече

Американци извършиха първата роботизирана трансплантация на бели дробове

Американски хирурзи за първи път извършиха напълно роботизирана двойна белодробна трансплантация на 57-годишна пациентка, страдаща от хронична обструктивна белодробна болест. Това съобщиха от пресслужбата на Медицинския център на Нюйоркския университет (NYU Langone Health).

Пол Маккартни сподели тайната на дългия и здравословен живот

Музиката се споменава като една от средствата за облекчаване на симптомите при хора, страдащи от деменция