30 Януари, 2026

Чудо или кошмар? Само един жив от 204 пасажери след авиокатастрофата в Индия

Чудо или кошмар? Само един жив от 204 пасажери след авиокатастрофата в Индия

снимка: Униан

„Събудих се сред тела“, това разказва единственият оцелял от индийския самолетен ад - британецът Вишвашкумар Рамеш

В Индия, в резултат на катастрофата на пътнически самолет Boeing 787, който е трябвало да лети до Лондон, най-вероятно всички 242 пътници са загинали. Това заяви полицейският комисар на индийския град Ахмедабад Гянендра Сингх Малик, съобщава Униан, позовавайки се на Indian Express.

Скоро обаче се появи друга информация, което я е дори шокираща. Изданието India Today съобщава, че има един единствен оцелял при самолетната катастрофа. И това е британецът Вишвашкумар Рамеш, който е седял на място 11А.

"Само 30 секунди след излитането се чу силен шум и самолетът се разби. Беше толкова внезапно. Но аз бях задрямал и в мига, в който се събудих, видях тела около себе си“, отбеляза той.

Според Малик, тъй като самолетът се е разбил в жилищен район, с жилища и офиси, не е изключено да са загинали и местни жители. Точният брой на жертвите се установява.

Индийският премиер Нарендра Моди изрази съпричастност към катастрофата, заявявайки, че инцидентът е „шокирал и натъжил всички“.

„Международното летище „Сардар Валабхай Пател“ (SVPIA) в Ахмедабад е затворено до второ нареждане. Служители съобщиха, че катастрофата е станала около девет минути след като самолетът е получил разрешение за излитане. Според служители на мястото на инцидента, гъстият дим е възпрепятствал спасителните операции, които все още продължават“, се добавя в доклада.

Както съобщи Ройтерс, на мястото на катастрофата са открити 204 тела. Няма информация за оцелели. Сред откритите тела може да има както пътници, така и хора, загинали на земята в резултат на самолетната катастрофа.

„Сградата, където се разби самолетът, е общежитие за лекари... разчистили сме почти 70%-80% от района и скоро ще разчистим и останалата част“, ​​добави Малик.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

„Безусловно е невъзможно аз да се срещам с Путин в Москва. Това е същото като да се срещаш с Путин в Киев", каза украинският президент

ДБ: Нотариусите излъгаха  всички български граждани

ДБ: Нотариусите излъгаха всички български граждани

Депутати от ПП-ДБ оспорват ролята на нотариусите при сделките с коли. Предлагат електронно прехвърляне на МПС и отпадане на излишната бюрокрация. Вижте подробности.

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Мандатът ѝ ще започне през месец март тази година. Тя е номинирана за поста от българското правителство.