Русия теоретично е в състояние без да обявява мобилизация да прехвърли в Украйна още около 40 батальонни тактически групи
В последните дни на железопътните платформи в Русия отново се е появила военна техника, в частност танкове и тежка артилерия, част от тази техника вече се намира в Беларус и, очевидно, ще се отправи към границата, съобщават от Conflict Intelligence Team (CIT).
Анализаторите на изданието се позовават на публикувани видеа с десантна техника (БМД-4М, БТР-МДМ, "Нона-С" и "Реостат") натоварена на влак, заснети в района на Гомел. Ешелонът пътува в западна посока, откъдето може да се отправи към Киевска област.
Според базата данни на руските железници, забелязаният в Гомел влак пристига от мястото, където е дислоциран 104-ти гвардейски десантно-щурмови полк на 76-та гвардейска десантно-щурмова дивизия.
Анализаторите съобщават, че и преди са наблюдавали прехвърляне на подразделения на тази дивизия към украинската граница.
CIT съобщава, че преди войната западните разузнавания са преброили край украинската граница 120-125 батальонни тактически групи, което представлява 3/4 от наличните 168.
По този начин, Русия теоретично е в състояние без да обявява мобилизация да прехвърли в Украйна още около 40 подобни подразделения.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала
САЩ удариха ирански военни обекти, Техеран върна с атаки срещу американски позиции, след като Иран атакува 4 щурмови дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток“
Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти
„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа
Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела
Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.