Грипът ни разболява много бързо - сутринта сме добре, а на обед вече лежим
Карантината за COVID-19 падна, но това не означава, че хората не трябва сами да поемат отговорност за здравословното си състояние, заяви проф. Ива Христова по NOVA. "Ако ние упорстваме и отиваме на работа, логично е, че състоянието ни ще се влоши значително", обясни тя. По нейни думи най-добре е да си останем за няколко дни у дома, за да се възстановим бързо.
Тя посочи, че ковидът, който в момента върлува в България, може да се излекува за 5 дни. Той е свързан с много силна отпадналост. Хората нямат сили, което само по себе си предполага, че те ще си останат у дома - т.е. карантината се обезсмисля.
Грипът все още не се е разпространил у нас - това предстои. Високият брой заболели в момента дължим именно на недиагностициран COVID. Между симптомите на грип и COVID има разлика обаче, подчертава проф. Христова. Грипът ни разболява много бързо - сутринта сме добре, а на обед вече лежим. COVID се проявява постепенно. Той е сред по-тежките заболявания, които прекарваме в момента. Проявява се със силна отпадналост, температура, главоболие, болка в очите, загуба на апетит, понякога дори гадене, повръщане.
Важно е, ако сме решили да се ваксинираме, да си направим един тест за антитела, призовава проф. Христова. Това е желателно, тъй като много хора вече са прекарали заболяването, без да бъдат диагностицирани, може би дори безсимптомно. Така че първо е хубаво да се изследваме за антитела, а после да се ваксинираме.
Фактор
Тя посочи, че ковидът, който в момента върлува в България, може да се излекува за 5 дни. Той е свързан с много силна отпадналост. Хората нямат сили, което само по себе си предполага, че те ще си останат у дома - т.е. карантината се обезсмисля.
Грипът все още не се е разпространил у нас - това предстои. Високият брой заболели в момента дължим именно на недиагностициран COVID. Между симптомите на грип и COVID има разлика обаче, подчертава проф. Христова. Грипът ни разболява много бързо - сутринта сме добре, а на обед вече лежим. COVID се проявява постепенно. Той е сред по-тежките заболявания, които прекарваме в момента. Проявява се със силна отпадналост, температура, главоболие, болка в очите, загуба на апетит, понякога дори гадене, повръщане.
Важно е, ако сме решили да се ваксинираме, да си направим един тест за антитела, призовава проф. Христова. Това е желателно, тъй като много хора вече са прекарали заболяването, без да бъдат диагностицирани, може би дори безсимптомно. Така че първо е хубаво да се изследваме за антитела, а после да се ваксинираме.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"