5 Декември, 2025

Цветан Цветанов: Видя се, че системата на МВР е безпомощна

Цветан Цветанов: Видя се, че системата на МВР е безпомощна

снимка: архив

Бившият шеф на МВР загатва за съществуваща "тъмна мрежа", която лови момичета между 14 и 16 години, които упоява, снима и след това ги изнудва с тези снимки

„Видя се, че системата на МВР е безпомощна в случая с Хасково. Полицията не направи нищо, за да деескелизира напрежението в града.“

Това каза председател на ПП „Републиканци за България“ Цветан Цветанов, който беше гост в предаването „Делници“ с водещ Николай Колев. 

Цветанов обясни, че вече е излязла информация от хасковска медия, в която се говори за това как т.нар. „Тъмна мрежа“ улавя момичета на възраст между 14 и 16 години, които упоява и лед това снима и изнудва с тези снимки.

„Ако това се окаже вярно, то ще е изключително тежко и съкрушително за обществото и ще покаже, че МВР бездейства.

Председателят на ПП „Републиканци за България“ коментира и изнесените от директора на СДВР данни за това, че има 28 случаи от т.нар. „локали“, които извършвали нападения в София. Според госта МВР следва да извършва превенция в тази посока.

Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.