5 Декември, 2025

Цветанка Андреева: Днешният дебат в НС потвърди консенсуса, че България е част от западната цивилизация

Цветанка Андреева: Днешният дебат в НС потвърди консенсуса, че България е част от западната цивилизация

Цветанка Андреева, снимка: архив

„Беше ясно, че ще имаме различни мнозинства по определени теми“

Днешните дискусии в парламента по вота на недоверие към правителството на Росен Желязков препотвърдиха консенсуса, че България е част от западната цивилизация.

Това заяви пред БНТ политологът Цветанка Андреева.

„Друг важен успех беше, че на фона на тази разнопосочност (в идеологията) ГЕРБ, БСП и ИТН запазиха общите цели – еврозоната и ПВУ.“ – каза още тя.

По думите ѝ, въпросът не е да бъде свалено едно правителство, а каква е алтернативата. 

„А алтернативата е връщане към кризата“, подчерта Андреева.

„Въпросът към ПП-ДБ е с кого ще управляват ако свалят правителството“, посочи тя. 

По отношение на вносителите на вота на недоверие – „Възраждане“, тя напомни, че са с проруско говорене и проруско поведение.

На фона на дебатите в парламента Цветанка Андреева констатира, че мнозинството, подкрепящо правителството е по-широко от правителствената коалиция.

„Беше ясно, че ще имаме различни мнозинства по определени теми“, поясни тя.

 

Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.