19 Февруари, 2026

Цветанов: Да проявим мъдрост и издигнем общ проевропейски кандидат за президент!

Цветанов: Да проявим мъдрост и издигнем общ проевропейски кандидат за президент!

снимка: архив

Подкрепям идеята за излъчване на единна кандидатура чрез открит, прозрачен и състезателен процес, в който да бъдат ангажирани не само партиите, но и гражданите, организациите, активните хора от всички части на страната

Време е за обединение, не за разделение: за единен демократичен и проевропейски кандидат през 2026 г. За това призовава от страницата си във Фейсбук лидерът на "Републиканци за България".

Вижте какво написа политикът:

Предстоят президентски избори през 2026 г., които ще бъдат тест не просто за поредна политическа конфигурация, а за зрелостта на българската демокрация. Затова призивът за издигане на единен демократичен и проевропейски кандидат заслужава внимание – но и мъдрост.

Защото този път не става дума за една партия, един елит или един „наш“ човек. Става дума за бъдещето на страната ни – европейска, свободна и правова България. И именно затова подходът трябва да бъде обединяващ, разумен и честен.

Днес демократично мислещите хора в България не са малко – но са твърде често разделени. По партийни линии, по етикети, по стари обиди и нови подозрения. А това само улеснява онези, които нямат интерес от силна демокрация, върховенство на закона и ясна евроатлантическа посока.

Затова подкрепям идеята за излъчване на единна кандидатура чрез открит, прозрачен и състезателен процес, в който да бъдат ангажирани не само партиите, но и гражданите, организациите, активните хора от всички части на страната. София не е България – и ако искаме да спечелим доверието на над 1 милион избиратели, не можем да говорим само на себе си.

Не е достатъчно кандидатът да бъде „наш“. Той или тя трябва да бъде носител на доверие, морален авторитет, защитник на правото, последователен в позициите си за Европа и Украйна, но и способен да води диалог с всички български граждани – включително с онези, които са загубили вяра в политиката.

За да има промяна, трябва нов подход – с поуки от миналото, без надменност и без капсулиране. Победата не се постига със заклинания и постове, а с визия, работа и обединение.

Време е демократичната общност да покаже сила не в противопоставяне, а в зрелост.

Не е време за его, време е за отговорност.

Не е време за сделки, време е за доверие.

Време е да започнем този процес. Заедно!

Сподели:

Коментари (0)

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

И към момента шести блок работи с намалена мощност заради необходимостта от подмяна на ключова част.

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

"Този кабинет ще бъде уязвим заради своята политическа оцветеност"

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Плавателният съд явно е потънал, надеждите са екипажът да не е останал на борда при потъването