6 Декември, 2025

Д-р Асен Меджидиев: Впечатлени сме от доброто състояние на децата в яслите

Д-р Асен Меджидиев: Впечатлени сме от доброто състояние на децата в яслите

Д-р Асен Меджидиев

В средата на юни са прегледани 1255 деца в София

В средата на юни месец са прегледани 1255 деца от 24 ясли в София. Това са абсолютно безплатни, високоспециализирани прегледи, каза председателят на Софийската лекарска колегия д-р Асен Меджидиев на пресконференция, на която бяха представени резултатите от съвместната инициатива на Столичната община и Българския лекарски съюз за профилактични прегледи на деца от самостоятелните детски ясли, съобщава Novini.bg

Беше проведен разговор с ръководителите на детските ясли, бяхме получили информирано съгласие с родителите на всяко едно дете, уточни той.

Д-р Меджидиев съобщи, че са извършени прегледи от специалист по уши, нос, гърло, ортопед, кардиолог и педиатър.

Впечатлени сме от доброто състояние на децата в яслите. Не сме открили тежка патология или заболявания, които да правят силно впечатление, заяви председателят на Софийската лекарска колегия.

Общото състояние на децата се оценява като добро. Най-честите заболявания са катарите на горните дихателни пътища, отбеляза д-р Меджидиев.

Прегледите ще продължат и в детските градини, добави той.

Децата в София в процентно съотношение имат доста по-ниска заболяемост от връстниците си в повечето градове в страната, стана ясно още думите на д-р Асен Меджидиев.
Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото