Няма място за паника, смята специалистът
Грипът ще обхване цялата страна, но ще стане по-бавно. Но няма място за паника. Това обяви в студиото на Нова ТВ д-р Тодор Кантарджиев.
Ще имаме плавно покачване на случаите и пикът ще достигне до средата на февруари, уточни той.
Съветвам хората да си носят маски на места, където се събират много хора. И задължително в здравни заведения и аптеки, обърна се от екрана специалистът.
Той изтъкна, че е добре да се правят тестове (комбинирани), за да се изясни от кой вирус е поразен. Добре е да се наблюдават как се променят симптомите – температура, хрема, кашлица.
При коронавирус е добре да се назначи лечение за тази инфекция. На ако един човек е с грип – температура, болки в гърлото, болки в ставите и мускулите, се лекува с друг препарат, който може да ликвидира вируса дори за 24 часа. Човек е заразен първи ден и до 2-3 дни след заразата, обясни д-р Кантарджиев.
Още от Улицата
117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС
Средствата са заложени в централния бюджет, а с тях трябва да се осигури подготовката и провеждането на изборите
Какво се случва с преговорите на Иран и Оман за корабоплавателен коридор и разминиране на Ормуз?
На 25 август в Техеран министрите на външните работи на Иран и Оман обсъдиха рамково споразумение за създаване на „временен коридор“ за корабоплаване и проект за разминиране на протока, се казва в съвместно изявление
Кабинетът решава какво ще струват президентските избори
Миналата седмица МС прие решение, с което подготовката за тях се възлага на министъра на иновациите и дигиталната трансформация