Масовата ваксинация би трябвало да реши проблема с пандемията
Ваксината на „Пфайзер” завърши 3 фаза на клиничните изпитания и в момента е в технологична подготовка за масово производство и разпространение. Това обясни за д-р Румен Хичев, ръководител на група в кризисния щаб за коронавируса в Министерство на здравеопазването на САЩ.
Той подчерта пред Нова телевизия, че ваксината първо ще бъде предоставена на работещите на предния фронт в борбата със заразата – лекари, полицаи.
„По данни на производителя се очаква декември да започне този процес на доставка. Но поради технологичните предизвикателства, очаквам, че този процес ще отнеме до 3 месеца. Реалистично, би трябвало до края на март тази ваксина да достигне до голям брой потребители”, заяви д-р Хичев.
Той категорично препоръчва на хората да се ваксинират.
„Над 90% е чудесен процент на успеваемост и ако се приложи масово, би трябвало да реши проблема с пандемията. Има много неизвестни, които е трудно да се предвидят. Но при всички случаи ползата от масова ваксинация хилядократно ще надхвърли какъвто и да било риск”, заяви д-р Хичев.
Още от Улицата
Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят
След страните, в които тази тенденция е много очевадна са Румъния (22.8%) и България (17.3%)
Фонд „Цар Борис и Царица Йоанна“: Парк „Врана“ загива, липсват действия от общината
В началото на месеца директорът на фонда доц. д-р Ивайло Шалафов предупреди, че без спешни мерки по обезопасяването и поддръжката може да бъдат загубени ценни растителни видове, съхранявани още от времето на цар Фердинанд
Българите от Босилеградско – обречени да бъдат тровени, защото живеят под мините Караманица/Подвирови и Грот
За сръбските власти най-добре е те да изчезнат от там, за да не пречат на примитивния рудодобив, който убива хората и живота в реките и почвата