Мандатът му е за срок от 3 години
Д-р Валентин Димитров печели конкурса за директор на "Пирогов". Това става ясно от информация, публикувана на сайта на Министерството на здравеопазването. Димитров, който беше единственият кандидат, допуснат до финала на конкурса за ръководител на най-голямата спешна болница у нас.
Той беше освободен от поста директор на "Пирогов" от предишния здравен министър Христо Хинков. Заповедта за уволнението му обаче беше отменена от министър Галя Кондева два дни след започването на работа на служебния кабинет "Главчев".
Сегашният директор на "Пирогов" д-р Валентин Димитров бе единственият кандидат, допуснат до финалния етап на конкурса за нов ръководител на университетската спешна болница. Мандатът за управление на спешната болница е за срок от 3 години. /БГНЕС
Още от Чичо доктор
Витилиго: милиони хора го имат, но малцина знаят истината за заболяването
Диагнозата се поставя сравнително лесно от специалистите по кожни болести чрез т.нар. лампа на Ууд, но лечението е продължително и трудно, по-често не води до пълно излекуване
Опасна морска бактерия плъзна и по българските плажовете
Морските бактерии от рода Vibrio, които вече се разпространяват все по-широко в Европа, причиняват зачервяване, оток, силна болка, мехури и висока температура
Франция обяви първия си случай на ебола
Заразен е медицински служител, завърнал се от хуманитарна мисия в Демократична република Конго