18 Юни, 2026

„Да кажем, че знам“: Демерджиев с шокиращ намек за Петьо Еврото

снимка: БГНЕС

Готви ли се бомба с разкритията за скандалния следовател! За това загатна шефът на МВР

"Да кажем, че знам." Така отговори министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев в подкаста "Дневен ред" на Генка Шикерова и Миролюба Бенатова на въпрос дали знае къде се намира водещият се от години за безследно изчезнал бивш следовател и брокер на влияние в съдебната система Петьо Петров - Еврото, цитиран в "Дневник". 

Пловдивският юрист обаче отказа да дава каквато и да е информация по въпроса, защото, както отбеляза, "се надявам да направя необходимото".

Запитан къде са флашките и касетките на Петьо Еврото, в които той е събирал компромати за различни високопоставени личности, Демерджиев каза, че това не е въпрос към него. Но по думите му в Софийската районна прокуратура са събрани доста материали и в един момент прокурорите там са установили, че тези материали уличават други магистрати в извършване на определени престъпления и че това нещо не е в тяхната компетентност и трябва да бъде препратено.

Сподели:
Окончателно гласуване по удължителния закон за бюджета с дълга от 3,8 млрд. евро

Окончателно гласуване по удължителния закон за бюджета с дълга от 3,8 млрд. евро

Мотивите на Министерския съвет са, че дългът е необходим поради нуждата от финансиране в заключителната фаза на проектите по Плана за възстановяване и устойчивост

15-годишен шофьор и още 4 деца пострадаха в катастрофирала в стълб кола

15-годишен шофьор и още 4 деца пострадаха в катастрофирала в стълб кола

Лек автомобил, управляван от 15-годишно момче, се е удари в стълб в Горна Оряховица. Пострадал е шофьорът, двама 14-годишни и двама 12-годишни пътници.

Отделяме за отбрана колкото Франция и изпреварваме Италия - в „златната среда“ на НАТО

Отделяме за отбрана колкото Франция и изпреварваме Италия - в „златната среда“ на НАТО

Пред България са Гърция с 2,85% и Румъния с 2,28%, а останалите държави от Югоизточна Европа се движат около минималния праг на Алианса

Коментари (0)