25 Февруари, 2026

Daily Mail: Луксозна резиденция на Путин е срината със земята

Daily Mail: Луксозна резиденция на Путин е срината със земята

снимка: Фокус

Обяснението може да бъде, че руският президент се страхува за живота си

Руският президент Владимир Путин е наредил да изравнят със земята луксозната му вила в Сочи. Според ново разследване на независимата медия The ​​Project причината за това е, че резиденцията е в обсега на украинските дронове, което е показателно, че Путин се страхува за живота си, пише Daily Mail.

През последните години Путин често отсяда в "Бочаров ручей", резиденция с изглед към Черно море в Сочи, пише "Фокус". Тя обаче внезапно е съборена от булдозери през март и февруари тази година, а нови сателитни снимки, получени от The ​​Project показват, че на това място сега има голяма яма.

Въпреки че тя е напълно разрушена, в доклада се отбелязва, че остават много въпроси без отговор.

"Първо, защо бе необходимо да се разруши луксозна резиденция, която е ремонтирана преди 10 години? Отговорът вероятно е очевиден… Заради атаките с дронове президентът се страхува да бъде на черноморското крайбрежие на Краснодарския край".

В доклада се твърди, че Путин избягва Сочи и Краснодарския край от миналата година, когато украинските дронове засилиха атаките на руска територия.

"Украинските въздушни удари нанесоха щети на различни цели в района на Сочи и Геленджик, което е накарало Путин да спре да посещава тези региони въпреки сложните системи за противовъздушна отбрана, защитаващи резиденциите му (...) Близък до Путин е потвърдил пред The ​​Project, че руският президент наистина се страхува да лети на юг".

Съществува обаче и друга версия - че Путин е съборил резиденцията с намерението да построи на същото място нова, още по-луксозна, която да съдържа повече сигурни бункери. Според The ​​Project руската общественост не е била информирана за разрушаването, тъй като резиденциите на Путин се намират в защитени зони.

Сподели:

Коментари (0)

Турски F-16 се разби след като излетя от авиобазата си

Турски F-16 се разби след като излетя от авиобазата си

Пилотът е загинал. "В резултат на незабавно започнатите операции по издирване и спасяване беше установено, че нашият самолет е катастрофирал и останките му бяха открити.“

Речта на Тръмп за „Състоянието на съюза“ стана най-дългата в историята

Речта на Тръмп за „Състоянието на съюза“ стана най-дългата в историята

По време на речта си той разкритикува решението на Върховния съд, което отмени неговите глобални мита, като го нарече „много нещастно"

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ