23 Февруари, 2026

Daily Mail: Вашингтон е забранил на Лондон да споделя с Украйна военна разузнавателна информация

 Daily Mail: Вашингтон е забранил на Лондон да споделя с Украйна военна разузнавателна информация

Снимка: архив

Преди този вид информация е обозначаван преди като „Rel UKR“ - Releasable to Ukraine

Всички британски разузнавателни агенции и военни структури са получили разпореждания забраняващи категорично да се предават на Киев данни от американското разузнаване, засягащи Украйна. Преди този вид информация е обозначаван преди като „Rel UKR“ (Releasable to Ukraine), пише Daily Mail.

Съобщава се, че дори Австралия и Нова Зеландия са обменяли разузнавателна информация с Украйна от началото на войната. 

Изданието обаче посочва, че САЩ вече са прекратили достъпа на Украйна до това най-високо ниво на  допуск до секретна информация, което вероятно ще повлияе на способността на страната да се защитава срещу продължаващата руска офанзива.

Тази мярка съвпада с официалното съобщение на САЩ за спиране на военната помощ за Киев, което допълнително задълбочи разрива между доскорошните съюзници.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Буданов за преговори с Русия: Украйна се доближава до решителния момент

Буданов за преговори с Русия: Украйна се доближава до решителния момент

Вниманието на украинците е насочено към мирните преговори, които не само трябва да сложат край на войната, но и да предотвратят повторение на кървава руска агресия

Тръмп плаши света: Мога да направя ужасни неща на други държави!

Тръмп плаши света: Мога да направя ужасни неща на други държави!

Въпреки че Върховният съд ограничи митническата политика на Белия дом, острата реакция на Тръмп дава сигнал, че администрацията му вече търси алтернативни „вратички“ в законодателството

Мощна зимна буря в САЩ изкорени дървета и прекъсна масово тока

Мощна зимна буря в САЩ изкорени дървета и прекъсна масово тока

Над 5000 полета са отменени заради бурята в САЩ, а в Ню Йорк е въведена забрана за несъществени пътувания до обед местно време