27 Август, 2026

Dailymail: Обвиняват сервитьорка за фаталния пожар в Кран-Монтана

илюстративна снимка: БГНЕС

Сиан Панин, която също е загинала в огнената стихия в ски курорта „Льо Констелашън“, е била в остър конфликт със собствениците на швейцарския бар

Сервитьорката, обвинена за палежа на смъртоносния пожар в швейцарски бар по случай Нова година, е била замесена в ожесточен трудов спор със собствениците му и в никакъв случай не е била техен приятел, разкри семейството ѝ, пише британския Dailymail.

24-годишната французойка Сиан Панин загина в огнената стихия в ски курорта „Льо Констелашън“ в Кран-Монтана, след като беше заснета да държи две бутилки шампанско с бенгалски огън, докато седи на раменете на свой колега.

Твърди се, че пиротехниците са подпалили пяна, използвана за звукоизолация на тавана на мазето, което е довело до смъртта на 40 души и ужасяващи изгаряния на 116 други.

Жак и Джесика Морети, собствениците на бара, са изправени пред съд по множество обвинения, включително „убийство по непредпазливост“, и непрекъснато твърдят, че Сиан е била като „доведена дъщеря“ и „сестра“ за тях.

Но Софи Хаени, адвокат на семейството на Сиан заяви в сряда пред новинарския канал BFM TV, че това е невярно. Тя разкри, че Сиан се е свързала със „службата за защита на работниците“ относно условията на труд и е поискала „договор, трудова книжка и удостоверение за заплата“.

На всички тези документи тя има право съгласно швейцарското законодателство, но семейство Морети изглежда не са били склонни да ѝ ги дадат или да ѝ платят достойно заплащане.

Г-н Морети, който ще е в предварителен арест поне следващите три месеца и който е излежал и предишни криминални присъди, включително сводничество, редовно е обвиняван в експлоатация на персонала.

Твърди се, че Сиан и семейство Морети са се обръщали официално един към друг в съобщения помежду си, а 24-годишната жена се е оплакала и от „заповеди“, които й е давала лично г-жа Морети.

Сподели:
Принц Хари и Меган Маркъл с изненадващо решение: Връщат се във Великобритания

Принц Хари и Меган Маркъл с изненадващо решение: Връщат се във Великобритания

Къде точно във Великобритания ще се установят, засега се пази в тайна. Знае се само със сигурност, че имотът няма да е собственост на кралския двор

Уплашеният путинист Киркоров се обърна към руснаците със сълзи заради атаката на украински дронове

Уплашеният путинист Киркоров се обърна към руснаците със сълзи заради атаката на украински дронове

В крайна сметка решил да запише видео, в което заявява, че се тревожи за безопасността на своите фенове и затова ще спазва „всички правила“ и ще излезе на сцената след края на тревогата.

Скандалният рапър неонацист Кание Уест може да изнесе концерти в Русия

Скандалният рапър неонацист Кание Уест може да изнесе концерти в Русия

През 2025 г. той многократно публикува послания, в които се обявява за нацист и възхвалява Адолф Хитлер

Коментари (0)