По-рано бяха обявени данните за БВП на България, който през 2024 г. се увеличава в реално изражение с 3.4% спрямо година по-рано
През 2024 г. дългът на България възлиза на 23.8% от БВП, предаде БГНЕС, позовавайки се на окончателните данни на Националния статистически институт.
Размерът на дълга е 48 851 млн. лева.
Бюджетният дефицит е -6 240 млн. лева, което се равнява на 3% от БВП.
Дефицитът в подсектор „Централно управление“ е в размер на -5 320 млн. лв., или -2.6% от БВП. Подсектор „Местно управление“ е реализирал дефицит от -849 млн. лева, а подсектор „Социалноосигурителни фондове“ е реализирал дефицит от -71 млн. лева.
По-рано бяха обявени данните за БВП на България, който през 2024 г. се увеличава в реално изражение с 3.4% спрямо година по-рано.
За 2024 г. БВП достига номинален стойностен обем от 204 907 млн. лева. Брутната добавена стойност възлиза на 178 772 млн. лева./ БГНЕС
Още от Бизнес
Кабинетът „Радев“ със сделка срещу инфлацията: Големи супермаркети замразяват цените на повече от 100 основни стоки
Благодаря на представителите на търговските вериги, които се отзовахте за овладяването на цените за най-неотложните хранителни стоки, обяви премиерът Румен Радев
Хиляди съкратени в страната: Къде и в кои сектори протича масово?
Според Елица Панева, HR експерт, това което се случва на пазара на труда е нормална тенденция, на фона на случващото се в икономиката по цял свят.
WSJ: Най-неочакваната история на икономически бум в света... Северна Корея
С какво може да се обясни това богатство? Китайски електрически превозни средства се носят по улиците. Пхенян има нови магазини за домашни любимци, кафене за интернет игри и автокъщи, продаващи BMW.