20 Март, 2026

Данаил Кирилов: Очаквам да се появят извинителни бележки от БСП

Данаил Кирилов: Очаквам да се появят извинителни бележки от БСП

Данаил Кирилов

През юни и юли 2013 г. ние не получавахме абсолютно нищо от Народното събрание, заяви депутатът

Всяка една промяна на Изборния кодекс се използва за ескалация на напрежение и политическа битка. Това заяви народният представител от ПГ на ГЕРБ и председател на Правна комисия Данаил Кирилов пред журналисти в кулоарите на Народното събрание.

Кирилов поясни, че управляващите се стремят да действат в рамките на Изборния кодекс на Мая Манолова. „Всяка една промяна се използва за ескалация на напрежение и за политическа битка“, каза още депутатът от ГЕРБ. Кирилов обърна внимание, че се конструира нова ЦИК точно преди да се знае кои ще бъдат новите представители в ЕП.

,,В един момент ще имаме чисто нова формирана ЦИК, но неадекватност спрямо представителите в ЕП'', обясни Данаил Кирилов. Според него би следвало да има правна възможност партиите, избрани в новия ЕП, да подадат заявление до президента за излъчване на техен представител в новата ЦИК.

Кирилов коментира, че има кандидати, които биха могли да кандидатстват.

„Не искам да влизам в коментар на това, че правим избори само и само БСП да си актуализират представителите, съобразно политическата лоялност към ръководителката г-жа Нинова, но в крайна сметка ще видим какво ще се случи като персонален състав на ЦИК“, допълни Кирилов.

По думите му остават два месеца за подготовка за евроизборите. Той посочи, че ако съставът на ЦИК е нов би било трудно на членовете да се стиковат толкова бързо. Кирилов допълни, че по неофициална информация сегашният ЦИК е готов с хронограмата.

По повод отсъствията на депутатите от БСП и техните възнаграждения, Кирилов заяви, че очаква да се появят извинителни бележки от ръководството на парламентарната група. ,,Редно е голяма част от разходите да не бъдат покрити и санкциите да бъдат пределно ясни и да се знае. Ние като бяхме извън парламента юни и юли месец 2013 г. не получавахме абсолютно нищо от Народното събрание'', поясни Кирилов.
Сподели:

Коментари (0)

Държавата мобилизира прокуратура, МВР и ДАНС за честни избори на 19 април

Държавата мобилизира прокуратура, МВР и ДАНС за честни избори на 19 април

Национално междуведомствено звено ще следи за изборни нарушения от днес до 30 дни след официалното обявяване на окончателните резултати

Боряна Димитрова: Три са факторите, от които зависи честността на вота

Боряна Димитрова: Три са факторите, от които зависи честността на вота

Това, което може да накара избиратели да отидат до урните, са по-широките медийни кампании, посочи социологът от "Алфа Рисърч"

Президент и премиер отправиха поздрав към мюсюлманите за Рамазан Байрам

Президент и премиер отправиха поздрав към мюсюлманите за Рамазан Байрам

Убеден съм, че взаимното уважение, разбирателството и толерантността между различните религиозни общности са здрава основа за общественото единство, стабилност и просперитет, изтъква служебният министър-председател