26 Декември, 2025

Даниел Александров от ГЕРБ се отказа от имунитета си, Ивайло Шотев подаде оставка

Даниел Александров от ГЕРБ се отказа от имунитета си, Ивайло Шотев подаде оставка

По непотвърдена информация Шотев е приел зам.-министерски пост


Народният представител Даниел Александров от ГЕРБ-СДС е подал отказ от имунитет, стана ясно от изказване на председателят на Народното събрание Росен Желязков по време на редовното заседание днес. Срещу Александров има повдигнато обвинение за блудство с непълнолетно лице.

Народните представители приеха оставката на Ивайло Шотев от "Продължаваме промяната". Това стана с гласовете на 141 депутати, предаде репортер на БГНЕС.

ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ, ДПС и ИТН подкрепиха подадената оставка (с изключение на четирима депутати гласували "въздържал се"), а "Възраждане", БСП гласуваха "против" (с изключение на един депутат от БСП, гласувал "въздържал се"),

Шотев подаде своята оставка през изминалия ден и след приемането й в пленарна зала в днешното заседание, депутатското му място в 49-тото Народно събрание ще заеме Васил Тодев от "Демократична България".

По непотвърдена информация Шотев е приел зам.-министерски пост, съобщава БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков