Лорер: Боят в Охрид не е срещу български гражданин, но един от нападателите е българин, защо не говорим за него
"Господинът, който беше атакуван в Северна Македония, не е български гражданин. Той се определя като човек с българско самосъзнание. България трябва да защитава преди всичко своите граждани. Единият от тези, които са го атакували, обаче е български гражданин. Защо не говорим за него? Какво правим за неговия контрол". Това заяви депутатът от "Продължаваме промяната" Даниел Лорер пред Нова ТВ.
"Държавният глава наблюдаваше процеса в Северна Македония и ни казваше, че не трябва да се занимаваме със Северна Македония. От "Продължаваме промяната" вярвахме, че най-добрият начин да защитим българите там, е те да бъдат вписани македонската конституция", допълни Лорер. По думите му от ЕС разбират какво се случва и че и в двете страни има много сили за създаване на изкуствено напрежение. "Въпросът се политизира. Нашият призив е напрежението да намалее и да започне да работи дипломацията. Да дадем на РСМ време да установи дали това е престъпление на омразата, което е немислимо", каза още Даниел Лорер.
Още от България
Министър Стоянов: Американските самолети вчера напуснаха авиобаза "Безмер"
Защо и какво означава това - очаквайте подробности
Николай Нанков: Днес Ловеч се прекланя пред героите, превърнали надеждата за свобода в реалност
Днес прекланяме глава пред всички, които са се борили, страдали и жертвали себе си, за да може нашия град да поеме уверено към своето възраждане
Транспортният министър се оправдава: Нямам подозрения за шпионаж за руския самолет минал над България
Георги Пеев твърди, че всички документи по преминаването на Ил-76 са издадени по уставния ред и спазване на всички процедури